MediaPolska

Kamerzysta może PÓJŚĆ DO WIĘZIENIA na 8 lat za znęcanie się nad niepełnosprawnym

Patostreamer “Kamerzysta”, który w ostatnim czasie publikował pod pseudonimem “Kamuś” może mieć ogromne kłopoty. Wszystko przez jego film, na którym wykorzystywał niepełnosprawnego chłopaka oraz poniżał go publicznie. Prokuratura wszczęła śledztwo w jego sprawie i grozi mu aż 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w sieci pojawił sie film, na którym gwiazdeczka Youtube Łukasz Wawrzyniak, znęca się psychicznie nad 18-letnim niepełnosprawnym chłopakiem. Za pieniądze kazał mu między innymi jeść odchody oraz tarzać się w błocie.

Swojego wychowanka rozpoznała jedna z kobiet, która udostępniła post na Facebooku, że należy zgłaszać ten film do administracji serwisu. Sprawa jednak nie zakończyła się dość szybko, ponieważ Youtube usunął wideo dopiero po czterech dniach. Jak tłumaczyła Agnieszka Chułek:

W nagraniu widać naszego byłego wychowanka, który jest niepełnosprawny intelektualnie. Co za tym idzie, nie potrafi zbyt dobrze (o ile w ogóle) przewidywać skutków swoich działań, ani podejmować racjonalnych decyzji. Czy to przeszkadzało twórcom filmu? W ogóle! W świadomy i perfidny sposób wykorzystali go do robienia obrzydliwych, dehumanizujących zadań.

“Twórca” tłumaczy teraz, że nie kazał bohaterowi filmu jeść odchodów, a “czekoladę”, a wszystko było “ustawione”. Nie zgadza się z tym sam niepełnosprawny, który nawet wyznał w rozmowie z Onetem, że dostał mniej pieniędzy za wykonywane czynności.

Źródło: Kamerzysta Youtube

Na szczęście policja i prokuratura postanowiła działać. Jak podało Radio ZET, wobec Wawrzyniaka zostało wszczęte śledztwo z art. 207kk:

Funkcjonariusze zabezpieczyli już materiał dowodowy. Docieramy też do świadków i pokrzywdzonego. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia. Poinformowana została również prokuratura, która wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Patoyoutuber “Kamerzysta” ZNĘCA SIĘ nad niepełnosprawnym chłopcem! “Skurw***ństwo”

Tymczasem “Kamuś” nie chce przepraszać za swoje czyny. Według niego był to tylko żart i nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności. Internauci na początku myśleli, że usunął swój kanał, ale jedna z osób zauważyła, że Kamerzysta po prostu ukrył swoje filmy, aby odczekać skandal.

Czy to w końcu “Kamerzysta” odpowie za swoje zachowanie? Miejmy taką nadzieję.

Źródło: Interia, Onet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close