Kultura i sztuka

Nie żyje Helen McCrory, gwiazda serialu Peaky Blinders

Helen McCrory nie żyje. Aktorka znana m.in. z brytyjskiego serialu Peaky Blinders i trzech części przygód o Harrym Potterze, zmarła na raka w wieku 52 lat. O tragedii poinformował mąż artystki, Damian Lewis.

Lewis, który znany jest polskim widzom m.in. z serialu Homeland, napisał, że ma złamane serce i jest wstrząśnięty tą sytuacją. Przekazał w liście otwartym, że Helen była “piękną i potężną kobietą”. Pozostawiła po sobie dwójkę dzieci.

Zmarła tak, jak żyła. Nieustraszenie. Boże, tak bardzo ją kochaliśmy i wiem, że mieliśmy szczęście, mając ją w naszych życiach.

Twórca Peaky Blinders Steven Knight powiedział, że “Helen była jedną z największych aktorek swojego pokolenia. Była tak potężna i opanowana”.

Cillian Murphy, który grał Tommy’ego Shelby’ego w serialu, dodał, że ma złamane serce, ponieważ stracił swoją przyjaciółkę. Dodał, że była “piękną, troskliwą, zabawną, współczującą istotę ludzką”.

Źródło: Cillian Murphy Instagram

Aktor wyznał również, że był to dla niego “przywilej pracować z tą genialną kobietą”. Słowa potwierdza dyrektor BBC, Piers Wenger, który dodał, że:

Helen była jedną z najwspanialszych aktorek, jakie ten kraj kiedykolwiek zobaczy.

Mąż aktorki wyznał, że zmarła “po heroicznej walce z rakiem”, ale odeszła w gronie najbliższej rodziny. Para poznała się w 2003 roku na planie Five Gold Rings. Pobrali się w 2007.

Źródło: Helen McCrory, BBC

Gwiazda Marvela, Chadwick Boseman nie żyje. Aktor przegrał walkę z nowotworem

Helen McCrory z Peaky Blinders nie żyje

Para aktywnie wspierała fundacje charytatywne. W zeszłym roku zebrali ponad 1 mln funtów na obiady dla NHS (angielskiej służby zdrowia). Udało im się to, dzięki założeniu fundacji FeedNHS, której zadaniem jest wsparcie medyków w walce z pandemią. Jak tłumaczyła McCrory w jednym z wywiadów:

Mamy wielu przyjaciół w NHS i kiedy ta epidemia się wydarzyła, powiedzieli o swoich problemach. Jednym z największych było to, że wszystkie kawiarnie i restauracje wokół szpitali zostały zamknięte. Godziny pracy były coraz dłuższe, a oni nie byli w stanie zdobyć jedzenia. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy ze względu na pracę w szpitalach nie mają czasu nawet czegoś zjeść.

Aktorka wystąpiła między innymi w serialu Dr Who oraz w Harrym Potterze, gdzie grała Narcyzę Malfoy.

Choć ostatnie tygodnie były jednak ciężkie przez pandemię COVID-19, to rodzina jeszcze bardziej zbliżyła się do siebie. Jak wyznała w jednym z ostatnich wywiadów, że dzięki izolacji mieli więcej czasu dla siebie z mężem i dziećmi. Wyznała również, że jej mąż od zawsze był dla niej największym wsparciem:

On po prostu nigdy nie pozwala mi się z niczego wykręcić, a to sprawiało, że śmiałam się jeszcze bardziej. Myślę więc, że dość szybko się polubiliśmy.

Helen McCrory miała jedynie 52 lata.

Źródło: BBC

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close