Gospodarka

Legalizacja marihuany w Polsce. Pakiet ustaw gotowy, czeka nas rewolucja?

Kryzys związany z pandemią COVID-19 spowodował ogromną inflację w kraju, co dodatkowo pogłębia problemy społeczne i gospodarcze. Z tego powodu grupa posłów opozycji rozpoczęła prace nad wprowadzeniem szeregu ustaw, dzięki którym legalizacja marihuany w Polsce będzie możliwa. Ma to przynieść aż 9 mld złotych rocznie do budżetu, Czy dzięki tym zmiano Polska uniknie nadchodzącego kryzysu ekonomicznego? I co na to rząd Mateusza Morawieckiego?

Jak poinformowała posłanka Koalicji Obywatelskiej, Urszula Sara Zielińska, Pakiet Ustaw Konopnych został przygotowany. Praca nad wszystkimi dokumentami trwała wiele ostatnich miesięcy. Ważną kwestią były konsultacje społeczne oraz aktualizacje przepisów, aby zyskać największą pewność, że ustawy zostaną przyjęte na obrady sejmu.

Pakiet obejmował między innymi dekryminalizację palenia marihuany oraz ułatwienie zdobycia medycznej marihuany. Ponadto dzięki wsparciu rodzimego przemysłu i dodatkowemu opodatkowaniu suszu konopnego, można byłoby według ustawodawców otrzymać regularny wpływ do budżetu państwa. To w sytuacji, kiedy kryzys pandemiczny daje się we znaki, może być kołem ratunkowym dla gospodarki.

Legalizacja marihuany w Polsce? Ten projekt może zmienić wszystko

Urszula Sara Zielińska napisała na Twitterze, że również jej projekt o konopiach włóknistych także otrzymały wymaganą liczbę podpisów:

Czy legalizacja marihuany w Polsce jest możliwa?

Projekt ten jest od lat tematem dyskusji w Polsce. Tymczasem każdego roku w Polsce tysiące osób zostaje skazanych za posiadanie nawet niewielkiej ilości suszu. Według ustawodawców większa liberalizacja prawa w tym zakresie pomogłaby przede wszystkim odciążyć system więziennictwa, a pieniądze z wpływów przeznaczyć m.in. na resocjalizację i walkę z uzależnieniem.

Czy ustawy o legalizacji marihuany w Polsce przejdą przez głosowanie w Sejmie? Czas pokaże, ale obecny rząd nie jest chętny do żadnych zmian na tym polu. Być może informacje o wciąż wzrastającej inflacji i pogłębieniu dziury budżetowej zmieni nastawienie ministra zdrowia i Jarosława Kaczyńskiego. Jednak nie jest to nic pewnego.

Źródło: Partia Zieloni Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close