GospodarkaPrawoRynek pracy

UPADEK tysięcy polskich firm! Od dawna nie było tak źle

Jak pokazują statystyki, gospodarka od dawna nie była w tak złym stanie. Epidemia koronawirusa spowodowała upadek wielu polskich firm.

Kryzys gospodarczy wywołany epidemią COVID-19, a właściwie zabójczą polityką rządu, odcisnął piętno na polskich przedsiębiorcach. Dla wielu firm lockdown oznaczał zawieszenie działalności lub wręcz upadek.

Jak wynika z danych zgromadzonych przez Centralną Ewidencję Działalności Gospodarczej, w 2020 r. swoją działalność zawiesiło 280 tys. firm. Ponadto blisko 142 tys. przedsiębiorców zdecydowało o zamknięciu biznesów. Czy 2021 rok okazał się pod tym względem łaskawszy?

Jak informuje publiczny think tank gospodarczy Polski Instytut Ekonomiczny, obecna sytuacja co prawda jest zła, ale już na drugą połowę roku możemy patrzeć z większą dozą optymizmu:

Liczba zamykanych działalności gospodarczych w I kw. 2021 r. była najwyższa od 2 lat. Według danych REGON, w całym kwartale zamknięto 7629 firm. Oznacza to wzrost o 18,7 proc. względem analogicznego kwartału ubiegłego roku.

Źródło: bankier.pl, money.pl, twitter.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close