GospodarkaZdrowie i medycyna

Morawiecki ogłosił, kiedy zaczniemy odmrażać gospodarkę. Jest jedno ALE

Czy w najbliższych miesiącach będziemy mogli w końcu odmrozić gospodarkę? Bardzo prawdopodobne, że już niedługo lockdown dobiegnie końca.

Jak stwierdził Mateusz Morawiecki, zakres odmrażania gospodarki będzie zależał od tempa szczepienia Polaków przeciwko koronawirusowi. Część sektorów wyjdzie z lockdownu szybciej, a niektóre będą niestety musiały wytrzymać z obostrzeniami nieco dłużej:

Na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać znaczną część gospodarki.

Zdaniem premiera efekt, który udało się osiągnąć programem szczepień, “może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać”. Szybki powrót do normalności ma zależeć od odpowiedzialności Polaków, którzy powinni zaakceptować szczepienia:

Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej.

Morawiecki przypomniał, że od 10 maja wszyscy, którzy ukończyli 18 lat, będą mogli zarejestrować się na szczepienia. W drugiej połowie miesiąca ruszą także szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach.

Czyżby w końcu polskie społeczeństwo miało odetchnąć z ulgą?

Źródło: bankier.pl, onet.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close