Handel

40% wszystkich Dogecoin w rękach pięciu bogaczy. To scam, czy wręcz przeciwnie?

98 osób kontroluje 65% kapitalizacji rynkowej Dogecoin o wartości 46 mld dolarów. Jak wynika z udostępnionych danych przez Yahoo Finance, jedynie pięć portfeli posiada 40% całego rynku, a jedna “osoba” ma aż 28% wszystkich DOGE. Plotki mówią, że ten portfel należy do właścicieli Robinhood, aplikacji służącej do handly krypto. Czy zatem trening tej waluty, to zwykły scam i próba łatwego zarobku “wielorybów rynku”?

Według informacji podanych przez  Yahoo Finance, około 100 osób kontroluje rynek DOGE o wartości 46 mld dolarów. I choć kryptowaluta oparta na memach i stworzona w ramach żartu stała się szóstą co do wielkości, to eksperci przestrzegają przed inwestycją dużych środków w obawie przed możliwą stratą.

Dogecoin jest warty niemal 40 centów! Elon Musk wniebowzięty, a Robinhood blokuje!

Mimo to ze zwrotem 7000% w ciągu roku oraz ciągłym zwiększeniem popytu DOGE może stać się najmocniejszym altcoinem ostatnich miesięcy. Bez względu na przewidywania specjalistów.

Ulubiona kryptowaluta Elona Muska, jest pompowana ostatnio w mediach społecznościowych nie tylko przez twórcę Tesli i SpaceX. Obecnie popularność DOGE wzrasta ze względu na planowany “wylot na Księżyc”. W nomenklaturze inwestorów kryptowalutowych, to drastyczne zwiększenie wartości wirtualnego pieniądza w ciągu krótkiego czasu. Z tego powodu liczne marki podłapały także ten trend i aktywnie wspierają inwestorów w mediach społecznościowych:

Do akcji włączyły się również gwiazdy ze świata muzyki, między innymi Soulja Boy oraz Snoop Dogg, którzy także zainwestowali swoje pieniądze:

Bitcoin stracił TYSIĄCE dolarów na wartości! Bańka pęka?

Czy trzeba uważać na inwestowanie w Dogecoin?

Jednakże kilku influencerów kryptowalutowych i traderów ostrzega przed nadmierną wiarą w DOGE. Zasadniczo jak wspomniano wyżej – niemal 100 osób kontroluje rynek DOGE o wartości 46 miliardów dolarów. Z tego powodu Akand Sitra z platformy zarządzania ryzykiem kryptowalutowym TRM Lab, powiedział w rozmowie z Yahoo Finance:

Oszustwo jest proste – trzymaj się Dogecoina, dopóki nie będzie wystarczającej transakcji, a po tym jak się zwielokrotni jego wartość, pozbądź się wszystkich posiadanych monet i spienięż je – staniesz się wówczas natychmiastowym miliarderem.

Z tego też powodu trend na Dogecoin pompuje również Elon Musk, który również posiada ogromną kwotę w tym altcoinie. Niemniej jednak sam ostrzegał przed tą sytuacją, stwierdzając, że nie jest ona dobra dla rynku.

Jak informuje Akand Sitra Analiza dystrybucji podaży jest skoncentrowana wokół kilku posiadaczy tej waluty. Oznacza to, że według niego:

Z pewnością bańka Dogecoin pęknie do końca tego roku.

Tymczasem duża liczba traderów stwierdziła, że właśnie dzisiaj 20 kwietnia dojdzie do ogromnych wzrostów Dogecoin.

Czy będą mieli rację? Szybko się o tym przekonamy.

Źródło: Finance Yahoo, Gizmodo.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close