PaństwoPolitykaPolska

Hołownia poszedł na łowy i upolował kolejnego posła

Hołownia zyskał kolejnego posła

Szymon Hołownia “upolował” kolejnego posła. Do koła parlamentarnego Polska 2050 dołączył poseł Mirosław Suchoń, a struktury samorządowe zasilili Grzegorz Nowosielski, burmistrz Wyszkowa i Wanda Brociek, obywatelska działaczka, liderka Ursynowa struktur Stowarzyszenia Polski 2050.

Nasza partia rozwija się we wszystkich województwach. Dzisiaj chcę przedstawić nowych działaczy, to z nimi na pokładzie chcemy zrealizować nasze cele, pokazać, że nowa jakość jest możliwa.

– mówił Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050 podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Mirosław Suchoń to poseł z Bielska-Białej, specjalista od spraw infrastrukturalnych. W Ruchu Polska 2050 zajmie się transportem. Poseł opuścił Nowoczesną i klub Koalicji Obywatelskiej.

To wielki zaszczyt dołączyć do Ruchu Polska 2050, ale i wielkie zobowiązanie. Przed nami niezwykle ważne zadania. Nasze decyzje będą bardzo ważne dla przyszłych pokoleń. To jeden z powodów, dla którego przystępuje do Polski 2050. W centrum parlamentaryzmu powinny być sprawy obywateli, ich troski i problemy, a na nie politycy. Jestem pewien, że ruch Szymona Hołowni będzie kształtował Polskę przez kolejne lata, a ja chcę w tym procesie uczestniczyć.

– powiedział poseł Mirosław Suchoń

Czarnek ogłosił powstanie nowej dziedziny w nauce – biblistyki

Hołownia buduje struktury

Hołownia pozyskał również Grzegorza Nowosielskiego, Burmistrza Wyszkowa od 2002 roku. Jak czytamy na profilu Polska 2050, Nowosielski to ,,prawnik, samorządowiec, manager, działacz społeczny zasłużony dla przemian demokratycznych w Polsce i rozwoju samorządności”.

Te 19 lat pracy na stanowisku Burmistrza dały mi ogromny bagaż doświadczeń, którym chętnie się podzielę. Jako samorządowiec jestem daleki od ideologii, bo ścieżka rowerowa czy autostrada nie ma barw politycznych. Bardzo blisko mi do Ruchu Polska 2050, który również daleki jest od ideologii. Chcę być blisko ludzi.

– mówił Burmistrz Grzegorz Nowosielski.

Wanda Brociek dołącza do partii Polska 2050 Szymona Hołowni ze Stowarzyszenia Polska 2050, gdzie jest liderką Ursynowa. Brociek będzie odpowiedzialna za tworzenie struktur partyjnych nowo powstałej partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Mamy określone DNA i wartości i dla mnie ważne jest, aby we wszystkich filarach ruchu: w głowie, sercu i rękach tkwiły te same wartości. Chciałabym, aby ludzie dołączający do nas mieli określoną wrażliwość społeczną.

– dodała Wanda Brociek.

Dzięki dzisiejszym transferom Szymon Hołownia ma już 5 posłów, jednego senatora oraz dwóch radnych wojewódzkich.

Źródło: Polska 2050

   

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close