MediaPolskaZdrowie i medycyna

Jan Pospieszalski zbanowany na TVP? Odcinek o pandemii może zakończyć jego karierę

Jan Pospieszalski persona non grata w TVP? Bardzo prawdopodobne, ponieważ ostatni odcinek “Warto Rozmawiać”, w którym negował politykę rządu, bardzo nie spodobał się na Woronicza. Posłanka PiS Joanna Lichocka skierowała wówczas pismo do prezesa TVP i przewodniczącego KRRiT, które może zadecydować o przyszłości dziennikarza.

Przypomnijmy, że Jan Pospieszalski zaprosił do studia mecenasa Piotra Szramma, który, mimo że nie posiada wiedzy medycznej, neguje zasadność restrykcji, a nawet istnienie zagrożenia ze strony COVID-19.

Aby jednak zachować pozory naukowe, prezenter zaprosił także dr. Zbigniewa Hałata – epidemiologa, byłego wiceminister zdrowia, dr. Zbigniewa Martykę – ordynatora oddziału zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej oraz prof. Ryszarda Rutkowskiego – alergologa. W studiu pojawił się także krytyczny wobec restrykcji Tomasz Wróblewski, publicysta Warsaw Enterprise Institute.

Program bardzo nie spodobał się posłance Lichockiej, która poznała się jedynie z pokazania środkowego palca w stronę opozycji. Ubodły ją słowa, które padły z ust Pospieszalskiego:

[…] Walcząc bowiem z koronawirusem, odnotowaliśmy zapaść w leczeniu innych groźnych, przewlekłych chorób. Coraz większa grupa lekarzy głośno wyraża swój niepokój wobec przyjętej bezalternatywnej – i jak widać mało skutecznej – polityki zdrowotnej rządu.

Joanna Lichocka – przez skandale do bogactwa. Kim jest i ile zarabia autorka sejmowego “fucka”?

Posłanka zarzuciła także Pospieszalskiemu, że nie zaprosił do studia osób, prezentujących odmienną opinię od zaproszonych gości. Zamiast tego pozwolił na krytykę noszenia maseczek, braku dowodów na szczepienia oraz wyrażał sprzeciw wobec restrykcji rządowych.

Jan Pospieszalski na stałe zdjęty z TVP za swoje wypowiedzi o pandemii?

Odcinek wywołał także duże poruszenie na Woronicza. Jak się dowiadujemy, prezes TVP Jacek Kurski również nie był zadowolony z prezentowanych treści na antenie. Z tego powodu Pospieszalski stracił możliwość nagrania odcinka w planowanym czasie, a także udostępnienia powtórek programu.

Pospieszalski sam przyznaje, że nie wie, czy następne odcinki zostaną wyemitowane, a jeśli już, to kiedy będzie to możliwe.

Tymczasem według statystyk sytuacja pandemiczna w naszym kraju jest jedna z najtrudniejszych na świecie. Według danych dotyczących śmiertelności Polska ma jeden z najwyższych śmiertelności ponadnormatywnych w Europie. Służba zdrowia również przeżywa kryzys i zapaść – czego dowodem są liczne zastoje i przesunięcia operacji.

Nadmiarowa liczba zgonów spada. Polska od miesięcy powyżej średniej UE

Oprócz zgonów na koronawirusa SARS-CoV 2 istnieje również ponadnormatywna ilość zgonów okołocovidowych, tzn wynikających z anulowania wizyt lekarskich, niezbędnych badań i wsparcia medycznego. Jak wynika z danych epidemiologicznych śmiertelność przez COVID-19 oraz chorób współistniejących przyczyniła się do wzrostu 43% względem 2019 roku.

Źródło: Press, Analiza: Śmiertelność z powodu COVID19 dane z bazy SARSTer, Raport o zgonach w Polsce w 2020 r.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close