GastronomiaGospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaPrawoRynek pracyZdrowie i medycyna

Sasin o odmrażaniu gospodarki: Jesteśmy na dobrej drodze

Sasin o odmrażaniu gospodarki

Wicepremier Jacek Sasin potwierdził zapowiedzi rządu o planowanym odmrożeniu znacznej części gospodarki na przełomie maja i czerwca. Jak stwierdził wicepremier, “w nieskończoność gospodarki mrozić się nie da”.

Jesteśmy na dobrej drodze, żeby rzeczywiście do odmrożenia mogło dojść.

– stwierdził wicepremier Jacek Sasin.

Jak zaznaczył wicepremier w wywiadzie dla TVP Info, na odmrożenie gospodarki czekają nie tylko przedsiębiorcy, ale także całe społeczeństwo. Dodał też, że akcja szczepień dobrze się rozwija i dotychczasowe tempo szczepień to “dobry prognostyk”. Przypomnijmy, że wykonano już 9 milionów szczepień, z czego 3,5 miliona osób zaszczepiono obiema dawkami.

To jest dobry prognostyk. Nie da się w nieskończoność zamrażać gospodarki.

– zauważył Sasin.

Dodał też, że duże firmy nie tylko oczekują, żeby gospodarka została odmrożona, ale przygotowują się na okres po pandemii, aby szybko odrabiać straty. Wicepremier podkreślił, że duże firmy przygotowują się na okres po pandemii, aby szybko odrabiać straty, a dzięki tarczom antykryzysowym “udało nam się uniknąć bezrobocia, fali bankructw”.

Hołownia poszedł na łowy i upolował kolejnego posła

Sasin nie przewiduje wcześniejszych wyborów

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy narasta. Pomimo kłótni między PiS a koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia, rządowa koalicja nadal trzyma się posadami i stołkami. O tym jak bardzo Zjednoczona Prawica jest zjednoczona postanowił zapewnić wicepremier Jacek Sasin. Sasin zaprzeczył jakoby partia planowała przeprowadzenie przyspieszonych wyborów.

Nie, nie planujemy wcześniejszych wyborów. Na ostatnim posiedzeniu głosowaliśmy budżet. Ten budżet zdobył poparcie 240 posłów, więc absolutnie solidna większość posłów przy 180 kilku głosach przeciwnych. To pokazuje że rząd dzisiaj ma ten komfort posiadania zdecydowanej większości parlamentarnej. Nie musi ciułać, zabiegać o każdy głos, tak jak to czasami w przeszłości bywało. Nie ma dzisiaj żadnego powodu żeby przyspieszać te wybory. Mamy jeszcze program do zrealizowania w tej kadencji.

– zapewnił wicepremier.

Sasin dodał również, że obecnie nie ma planów, aby przyznać Antoniemu Macierewiczowi stanowisko Marszałka Sejmu.

Biorąc pod uwagę sukcesy Jacka Sasina…

Źródło: Money

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close