Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeKultura i sztukaNaukaPaństwoPolitykaPolska

Rydzyk prosi o pieniądze na swoją uczelnię, która “nie jest skażona marksizmem”

Rydzyk prosi o wsparcie

Ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z “Naszym Dziennikiem” zaapelował o podejmowanie mecenatu nad misją Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Nie wolno się zniechęcać, mimo że przeciwnicy ideologiczni będą nas krytykować, odbierać dobre imię. Musimy widzieć, co jest dobre, a co złe. Mamy iść do źródła, a źródłem prawdy jest Jezus Chrystus. Trzeba iść pod prąd mody, opinii, propagandy, hejtu. Nie jesteśmy sami, jest z nami Pan Jezus, Matka Najświętsza, sprzyja nam niebo, tylu świętych i naszych bohaterów.

– stwierdził Rydzyk.

Rydzyk poprosił również o wsparcie finansowe dla swojej uczelni.

Tak, marzę o tym, by ludzie, którzy odnieśli sukces, prowadzą firmy, spółki, biznesy, zechcieli pomóc młodym, by mogli oni studiować w naszej uczelni. Ci, co mają firmy, niech się zastanowią: może byś chciał coś dobrego zrobić z myślą o przyszłości? To jest też praca dla nas, dla Ojczyzny, dla ludzi, ale i dla nieba. Uczyń coś dla tej młodzieży, pomóż uczelni, która jest bezpieczna, jeżeli chodzi o formowanie, nie jest skażona marksizmem.

– stwierdził.

Ojciec Dyrektor zasugerował, aby przekazywać na jego uczelnię odpis podatkowy.

Tylu mamy katolików, dobrych Polaków. Gdyby zechcieli przekazywać stały datek na naszą uczelnię, przeznaczać odpis podatkowy na dobry cel… Może Czytelnicy “Naszego Dziennika” pomogliby znaleźć takich ludzi, powiedzieliby im o naszej uczelni?

– zapytał Rydzyk.

TVP wyda miliony na nagrody. Z tych 2 miliardów co od nas dostali

Rydzyk może liczyć na pomoc rządu

Rządowa Tarcza Antykryzysowa powstała, aby pomóc przedsiębiorcom, którzy zmagają się z kryzysem spowodowanym pandemią oraz skutkami wprowadzenia lockdownu. Aby uratować miejsca pracy i zminimalizować straty, wiele biznesów wręcz musiało sięgnąć po rządową pomoc. Okazuje się, że rękę po rządowe wsparcie wyciągnął również ojciec Tadeusz Rydzyk.

Sprawię ujawnił senator Krzysztof Brejza, który opublikował odpowiedź, jaką otrzymał od Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Ministerstwo Rozwoju podało dokładne kwoty, jakie podmioty zależne od ojca Rydzyka otrzymały w ramach pomocy dla przedsiębiorstw dotkniętych przez pandemię COVID-19. Do długiej listy dotacji, dofinansowań oraz zleceń należy dodać ponad 900 000 złotych!

Z odpowiedzi ministerstwa wynika, że wsparcie zostało skierowane do Fundacji Lux Veritatis – w kwocie 335 tys. 669,25 zł (w maju 2020); Nasza Przyszłość sp. z o.o. – w kwocie 27 tys. 667,77 zł (w lipcu 2020) oraz BONUM sp. z o.o. – w kwocie 539 tys. 813,94 zł (w lipcu 2020). Łącznie to ponad 900 000 zł.

A to nie wszystko!

Co ciekawe, chociaż kwota niemal miliona złotych jest bardzo duża, to w porównaniu do innych kwot, jakimi państwo zasiliło projekty Rydzyka, wydaje się błahostką. Przypomnijmy, że pomimo ogromnej dziury budżetowej, powiązane z imperium ojca Rydzyka Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu otrzyma niemal 85 mln zł z budżetu państwa. Pieniądze mają posłużyć do „opracowania założeń i kompleksowa realizacja wystawy stałej do Muzeum” oraz wybudowania siedziby stałej instytucji.

Ujawniona przez senatora Brejzę kwota może jednak wzbudzać rozdrażnienie u przedsiębiorców, którzy nie mogą liczyć na tak wyjątkowe względy u rządzących. Senator dodał, że skierował zapytania o wspieranie podmiotów ojca Rydzyka do wszystkich resortów. Niemal wszystkie przyznają, że przekazywały spółkom Rydzyka pieniądze w ramach dotacji oraz płacąc za zamówione usługi.

Brejza ujawnił, że ojciec Rydzyk, a dokładnie TV Trwam otrzymało od Ministerstwa Zdrowia 420 000 zł za promowanie Narodowej Strategii Onkologicznej. Polityk podkreślił, że pieniądze te lepiej było przekazać systemowi ochrony zdrowia, który szczególnie w czasach pandemii potrzebuje wsparcia bardziej, niż imperium ojca Rydzyka.

Pieniądze płyną do spółek Rydzyka nie tylko z Ministerstwa Zdrowia. MON przekazał Fundacji Lux Verits prawie 100 000 zł za organizację czterech pokazów filmowych o rotmistrzu Pileckim. MSZ zaś od 2016 roku wpłacił na rzecz spółek zależnych od Rydzyka ponad 625 000 zł. Rydzyk dostał również z Funduszu Sprawiedliwości Ziobry miliony złotych na ,,ochronę praw chrześcijan”.

Źródło: Gazeta.pl

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close