EnergetykaNaukaOchrona środowiskaPaństwoPolitykaPolska

Posłowie PiS i Konfy chcą walczyć z “ideologiczną dekarbonizacją” Polski

Posłowie będą walczyć z “ideologiczną dekarbonizacją”

Grupa posłów założyła w Sejmie Zespół ds. Suwerenności Energetycznej. W skład 8-osobowego zespołu wchodzą posłowie PiS oraz jeden poseł Konfederacji. Przewodniczącym został poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski. Jak tłumaczy w rozmowie z portalem Energetyka24, Zespół ma być odpowiedzią na “ideologiczną dekarbonizację” Polski. Cokolwiek to znaczy.

Parlamentarny Zespół ds. Suwerenności Energetycznej powstał w Sejmie RP jako inicjatywa włączenia się posłów w merytoryczną debatą na temat polskiej ścieżki transformacji energetycznej. Jesteśmy przekonani, że strategicznym celem Polski jest obrona i ochrona statusu państwa suwerennego energetycznie. Dostrzegamy zagrożenia wynikające z ideologicznie realizowanej dekarbonizacji, której konsekwencja będą wysokie ceny ciepła i energii elektrycznej dla Polaków.

– mówi Kowalski.

Kowalski przekonuje również, że posłowie są otwarci na współpracę.

W najbliższych latach Polska – jeżeli będzie realizować unijną ścieżkę transformacji energetycznej – gwałtownie obniży poziom własnego bezpieczeństwa energetycznego poprzez uzależnienie się od importu gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. Jesteśmy otwarci na współprace z każdym kto chce pracować na rzecz polskiej suwerenności energetycznej.

– dodał.

Grzegorz Braun obiecuje “zniesienie lockdownu w Rzeszowie”, choć nie ma takiej władzy

Posłowie niezadowoleni z polityki klimatycznej

W zespole ponadto znaleźli się posłowie z klubu parlamentarnego PiS: Małgorzata Janowska, Marek Wesoły, Janusz Kozik, Mariusz Gosek, Piotr Sak, Paweł Lisicki oraz Anna Siarkowska. Wiceprzewodniczącym Zespołu walczącego z “ideologiczną dekarbonizacją” został z kolei Robert Winnicki z Konfederacji, która określa się mianem “jedynej merytorycznej opozycji”.

Przypomnijmy, że część polityków Zjednoczonej Prawicy z niezadowoleniem przyjęła zaakceptowanie przez rząd unijnej polityki klimatycznej oraz dopasowanej do nie strategii Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. Najważniejsze cele polityki klimatycznej skupiają się przede wszystkim na ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych, zwiększeniu udziału energii ze źródeł odnawialnych w całkowitym zużyciu energii i zwiększeniu efektywności energetycznej.

Inicjatywa wynikła z potrzeby związanej z obecnymi decyzjami związanymi z transformacją energetyczną. Myślę, że wielu posłów jest również przekonanych, że warto przy wszelkich decyzjach uwzględniać nasz interes narodowy jak i zasoby naturalne oraz w jaki sposób je należycie pożytkować.

– tłumaczy Anna Siarkowska, która również należy do zespołu.

Źródło: Energetyka24

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close