Finanse i ubezpieczeniaHandel

Bitcoin leci w dół, krach na giełdzie kryptowalut jest faktem. Winny Joe Biden!

Giełda kryptowalut zalicza ogromny spadek wartości. Na łeb spada Bitcoin, który doszedł do ceny poniżej 50 tysięcy USD. To strata powyżej 10 tys. USD w ciągu tygodnia. Inne waluty również cierpią, a winni temu jest nie kto inny, jak Joe Biden.

Prezydent USA Joe Biden zaskoczył giełdę i całą branżę o planowaniu wprowadzenia “gain tax”, czyli podatku od zysków kapitałowych. Jego wysokość 43,4% wywołała panikę wśród inwestorów, dla których to może być cios, który w ogromny sposób wpłynie na ich zyski. Z kolei najwyższa stawka podatku PIT ma wrosnąć z 37% do 39,6%. Opłata będzie dotyczyła zarobków powyżej 510 tys. dolarów rocznie (610 tys. dolarów, jeśli podatnik rozlicza się z małżonkiem).

Źródło: Binance, Bitcoin

Bitcoin stracił TYSIĄCE dolarów na wartości! Bańka pęka?

Rekordem wartości Bitcoin był 14 kwietnia, kiedy jego wartość uzyskała 65 tysięcy USD. Od tego czasu cena gwałtownie spada. Plotki o wprowadzenie dodatkowych opłat giełdowych spowodowała kryzys na rynku, którego nie widziano od lat. Spadek do 48 tysięcy dolarów wywołał efekt kuli śnieżnej. Z tego powodu giełda Binance  zawiesiła możliwość wypłat większości walut, co dodatkowo wywołało falę krytyki.

Źródło: Binance, Bitcoin

Już kilka dni temu pojawiły się plotki, że wiele instytucji finansowych wybiera kryptowaluty do prania brudnych pieniędzy. Informacje te, choć niepotwierdzone, wypłynęły wprost z Departamentu Skarbu USA. Problem w tym, że podatek 43,4% będzie dotyczył osób, które zarobiły minimum 1 mln dolarów w rok i nie wydają tych środków w ciągu tego czasu.

Pieniądze miałyby wesprzeć programy socjalne i wsparcie najuboższych, o których Joe Biden mówił w czasie trwania kampanii. Koszty zostaną zatem pokryte z zarobków najbogatszych Amerykanów, w szczególności milionerzy z Nowego Jorku i Kalifornii, którzy obecnie i tak płacą najwyższe daniny.

Tradycyjna giełda również odczuła pomysł wprowadzenia dodatkowych danin. Nasdaq spadł o 0,94%, osiągając wartość 13 818,41 pkt. Z kolei Dow Jones zniżył się o 0,94%, osiągając 33 815,90 punktów na koniec dnia. S&P500 obniżył się także 0,92%, schodząc do 4 134,98 pkt.

Źródło: Bitcoin.pl, Money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close