InwestycjeKultura i sztukaMediaPolskaTechnologieTelekomunikacja

Polsat musi uruchomić trzy nowe kanały, bo inaczej straci koncesję

Polsat ma nowe programy, ale ich nie pokazuje

Telewizja Polsat dodała do listy kanałów Cyfrowego Polsatu aż trzy nowe kanały, znajdujące się na pozycjach 497, 498, 499. Na razie kanały są nieaktywne, mimo że nadawca otrzymał na nie koncesje już w 2014 roku (na Polsat Film 2) oraz w 2016 roku (na Polsat Reality i Polsat X).

Rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska poinformowała portal Wirtualne Media, że organ wysłał do nadawcy wezwanie do rozpoczęcia nadawania 8 marca tego roku. Jak dodaje rzeczniczka, według przepisów nadawca z uzasadnionych powodów ma możliwość zawieszenia nadawania na 3 miesiące.

Jeśli nadawca nie rozpocznie nadawania, KRRiT może cofnąć koncesję. Dzieje się tak w sytuacji, gdy nadawca nie rozpoczął rozpowszechniania programu w terminie ustalonym w koncesji lub trwale zaprzestał wykonywania rozpowszechniania programu (czyli w terminie 3 miesięcy, chyba że wykaże, że opóźnienia były spowodowane przez czynniki niezależne od nadawcy).

Przewodniczący KRRiT skierował wezwanie do nadawcy. W odpowiedzi nadawca poinformował, że zamierza wznowić nadawanie w kwietniu br.

– poinformowała Teresa Brykczyńska.

TVN24 nadal nie dostało koncesji. “Duże problemy dla nadawcy”

Oferta nowych kanałów

Według zapisów koncesyjnych Polsat X ma być kanałem o charakterze uniwersalnym. 25% czasu antenowego zajmować będą filmy fabularne, 10% audycje rozrywkowe, a 10% dokumenty. W tym 75% czasu antenowego mają zająć audycje powtórkowe (pozostałe rodzaje audycji nie są określone). Koncesja na nadawanie tego programu wygasa 6 marca 2026 roku.

Polsat Film 2 ma emitować filmy i seriale. Nadawca miał rozpocząć nadawanie miesiąc od otrzymania koncesji (dostał ją 25 kwietnia 2014 roku), ale nadal tego nie zrobił. Koncesja od KRRiT wygasa 24 kwietnia 2024 roku.

Z kolei kanał Polsat Reality to przede wszystkim programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i fabularne. Koncesja na ten kanał obowiązuje od 7 marca 2016 roku do 6 marca 2026 roku.

Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat, do której należą m.in. Telewizja Polsat, Polkomtel, Eleven Sports i większościowy pakiet akcji Netii, w ub.r. osiągnęła rekordowe w swojej historii przychody sprzedażowe w wysokości 11,96 mld zł oraz wzrost zysku netto z 1,11 do 1,15 mld zł. Platforma jest częścią jednej z największych grup medialno-telekomunikacyjnych w Europie i od maja 2008 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

  1. Bedzie wiecej takiego badziewia jak : trudne sprawy, rolnicy z podlasia, bezdomni, pamietniki z wakacji, czyli jednym slowem tanie odmozdzanie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close