Kultura i sztukaMedia

“365 dni” ze Złotą Maliną. Pierwszy polski film z tą statuetką w historii

Kiedy przygotowania do Oscarów wciąż trwają, to Złote Maliny już zostały ogłoszone. Tradycyjnie statuetki wędrują do najgorszych filmów w danym roku. Trafiają zatem do tych, które wywołały jedynie uśmiech politowania i zażenowania w tym samym czasie. Dlatego nie mogło zabraknąć “365 Dni” w reżyserii Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa, który oba warunki bezsprzecznie spełnił.

Jedna ze słynnych anty-nagród trafiła do polskiej produkcji 365 Dni. Film, oparty na powieści za najgorszy scenariusz. Film był dostępny m.in. na Netflix, dzięki czemu dostał się do ogólnoświatowej publiczności. I choć produkcja została nominowana aż w sześciu kategoriach Złotych Malin, to zwyciężyła w jednej: za najgorszy scenariusz.

Film został doceniony w kategorii najgorszego filmu, reżyserii, scenariusza i remake’u. Nie zapomniano o “wybitnej” grze aktorskiej  Laury i Massimo, czyli Anny Marii SiekluckiejMichele Morrone.

Sama autorka książki jest zachwycona Złotymi Malinami, bo zdaje sobie sprawę, że jest to dla niej promocja. Zgodnie z przysłowiem “nieważne co mówią, ważne by mówili”, już kilka dni temu zachęcała do trzymania kciuków za otrzymanie słynnej statuetki.

Złote Maliny rozdane. 365 ze statuetką

W tym roku Złota Malina w kategorii “Najgorszy film” trafiła do dokumentu Absolute Proof. Film pokonał takie produkcje jak Doktor Dolittle, Wyspa Fantazji czy Music. Twórcy przekonywali, że zwycięstwo Joe Bidena w wyborach na prezydenta USA było dziełem chińskich hakerów.

Serial “Kajko i Kokosz” już w przyszłym roku na Netflixie

Z kolei o tytuł “Najgorszego aktora” walczyli między innymi Robert Downey Jr., Adam Sandler, Anne Hathaway oraz Glenn Close. Co ciekawe ostatnia artystka za rolę w filmie Elegia dla bidoków została nominowana do Oscara). Ostatecznie statuetka trafiła do Mike Lindell, który stworzył wyżej wspomniane “dzieło” Absolute Proof.

Jury wydali również specjalną nagrodę dla całego roku 2020, uznając go za “najgorszym rok kalendarzowy w historii””.

Źródło: Rotten Tomatoes

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close