PaństwoPolitykaPrawoŚwiat

Jerozolimski rabin oskarżony o bycie tajnym chrześcijańskim misjonarzem

Rabin nie był rabinem?

Jeden z Izraelczyków, który przez lata pracował jako rabin i wychowywał swoją rodzinę w ultraortodoksyjnej społeczności, został oskarżony o fałszowanie swojej religii, aby ukryć swoją prawdziwą tożsamość chrześcijańskiego misjonarza z New Jersey.

Beyneyn, organizacja monitorująca działalność misyjną w Izraelu, powiedziała, że ​​mężczyzna nosił tradycyjne ultra-ortodoksyjne ubrania, a nawet przeprowadzał ceremonie małżeńskie dla par żydowskich, aby ukryć „gorzką prawdę”, że potajemnie starał się nawracać Żydów na chrześcijaństwo.

Shannon Nussan, badaczka z Beyneynu, powiedziała, że ​​w 2014 roku mężczyzna został skonfrontowany z jej organizacją, ale „zniknął”, zanim ponownie pojawił się z żoną i dziećmi w innym sąsiedztwie. Tam „zasymilował się ze społecznością ultraortodoksów” i rozpoczął nowe życie jako rabin.

Wielu Izraelczyków postrzega konwersję Żydów jako zagrożenie dla stosunkowo niewielkiej populacji na świecie, jak również dla ich większościowego statusu demograficznego w kraju. Chociaż prawo tego kraju nie zabrania chrześcijanom prozelityzmu (nawracania na swoją wiarę), zabronione jest jej głoszenie osobom poniżej 18 roku życia bez zgody rodzica lub oferowanie materialnych prezentów w zamian za zmianę wiary.

Lewica poprze PiS w sprawie Krajowego Planu Odbudowy

Rabin dostał nielegalnie obywatelstwo?

Guardian nie był w stanie skontaktować się z mężczyzną w celu uzyskania komentarza. Jednak w rozmowie z lokalną stacją informacyjną Channel 13, oskarżony rabin zaprzeczył zarzutom i twierdzi, że urodził się Żydem. Dodał również, że kiedyś faktycznie pracował jako misjonarz, ale od tego czasu „pokutował”.

Behadrei Haredim, ultra-ortodoksyjna strona internetowa, która jako pierwsza donosiła o tej wiadomości, powiedziała, że ​​afera wybuchła tydzień temu po tym, jak 13-letnia córka mężczyzny powiedziała koleżance z klasy, że Jezus „akceptuje każdego, nawet jeśli się mylą”.

Behadrei Haredim twierdził, że rabin wraz z rodziną wyemigrowali do Izraela z USA na podstawie sfałszowanych dokumentów, udając potomków ocalałych z Holokaustu. Zgodnie z prawem izraelskim wszyscy Żydzi, bez względu na to, gdzie się urodzili, mogą zostać obywatelami Izraela. Serwis informacyjny podał, że dowody przeciwko mężczyźnie i jego rodzinie zostaną przekazane ministerstwu spraw wewnętrznych, „ponieważ rodzina wyemigrowała do Izraela w sposób oszukańczy”.

Z naszych informacji wynika, że ​​nie ma żadnego znaku ani dowodu na to, że rodzina ma żydowskie korzenie.

– przekazano.

Rząd Izraela był krytykowany w kraju za bliskie relacje z organizacjami ewangelickimi w USA. Niektóre z tych grup wspierają kraj zarówno politycznie, jak i finansowo, wierząc, że obecność Żydów w Ziemi Świętej pomoże wypełnić apokaliptyczne proroctwo biblijne.

Źródło: The Guardian

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close