Bez kategoriiMediaTechnologie

Polska spółka przenosi “symulator menela” do VR. Na Bum Simulator mogli wpaść tylko Polacy xD

Polska firma PlayWay stworzyła “symulator menela” w 2018 roku i niemal od razu udostępniła go na Androida i Windows. Tytuł Bum Simulator tak spodobał się użytkownikom, że była to kwestia czasu, zanim trafi na VR. Pomoże w tym polska spółka Ignibit S.A. która zapowiedziała, że produkcja pojawi się na urządzeniach rozszerzonej rzeczywistości już w 2022 roku.

Bum Simulator wywołał sporo kontrowersji, kiedy po raz pierwszy wypuszczono trailer do sieci. Głównym bohaterem jest włóczęga, którego zadaniem jest picie alkoholu, bójki, “karmienie” gołębi i ucieczki przed policją. Projekt został opracowany przez studio Ragged Games, a wydała polska firma PlayWay. Jednakże produkt jest wciąż dostępny w fazie “wczesnej wersji” na Steam.

Jest kilka możliwości rozwoju postaci, począwszy od pozostania bezdomnym, a kończąc na znalezieniu pracy. Jak twierdzą twórcy “można także stać się legendą miasta”. Główny bohater może zbierać butelki, żebrać pieniądze i układać schrony z kartonów”.

CD Projekt się rozmarzyło: Cyberpunk będzie się sprzedawał latami

Produkcja utrzymana jest w komediowej atmosferze – bohater może własne “tajne moce”, spotkać “szczuroludzi” w kanałach, czy poznać sekrety Alchemii Alkoholu. Stworzenie gry o “przyjaznym żulu” w wersji VR było wielokrotnie zgłaszane przez samych użytkowników na forach. “Symulator Menela” wywołał jednak sporo kontrowersji, ponieważ według niektórych Internautów utrwala negatywne myślenie o bezdomnych.

Źródło: Bum Simulator Youtube

Ignibit S.A przeniesie Bum Simulator do wirtualnej rzeczywistości

Z tego powodu polska spółka Ignibit S.A przygotowała konwersje na VR. Firma od samego początku istnienia, czyli od 2016 zajmuje się produkcjami w Virtual Reality i Augmented Reality. Posiada 14 pracowników, a ich największym produktem do tej pory jest gra Zero Killed.

PlayWay jest strategicznym partnerem Ignibit S.A. Jak wynika z zapewnień spółki, oprócz Bum Simulator w przygotowaniu jest także gra Agony.

Działamy w różnych obszarach technologii VR-owych – zarówno w gamingu, jak i w kontraktach biznesowych. I taką formułę spółka przyjęła od samego początku swojej działalności. Rafał Krawczyński, członek zarządu Ignibit S.A. przekazał w rozmowie z portalem ISBNews.tv, że:

Debiut Agony w wersji na VR planujemy w III kw. br., Bum Simulator na urządzenia virtual reality trafi do sprzedaży w 2022 r. Obie produkcje w wirtualnej rzeczywistości zapewnią zupełnie inne doświadczanie rozgrywki. Dużą uwagę skupiliśmy na obrazie. Naszym celem było uzyskanie jak realistycznej oprawy wizualnej, która potęguje doznania i intensyfikuje zanurzenie zmysłów. Dzięki immersyjności gracze mogą spodziewać się jeszcze większych emocji i wrażeń niż w wersjach dostępnych na inne platformy.

PlayWay S.A, to jedna z czołowych polskim firm gamingowych. Od 2020 roku jest notowana na GPW w Warszawie. Z kolegi Ignibit S.A ma spore doświadczenie w tworzeniu produkcji VR. Stworzyła między innymi Dream Coaster VR, Rift Coaster VR, Drone Hunter VR i ZerOKilled.

Źródło: StockWatch, Steam.com, ISBNews.tv

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close