HandelMedia

To, co chciał przemycić ten człowiek, zadziwiło nawet celników

Pewien przemytnik został przyłapany z dość dziwnym bagażem, który został upchnięty w lokówki do włosów, a następnie przyklejony do ciała. Mężczyznę zatrzymano na lotnisku JFK tuż po wyjściu… z pięciogodzinnego lotu, ponieważ wyglądał bardzo podejrzanie. Szybko wyszło na jaw, że Kevin McKenzie próbował przemycić… ptaki śpiewające wprost Gujany. Jego celem było wygranie konkursu śpiewu ptaków w Queens, w Nowym Jorku.

Władze stanowe Nowym Jorku zauważyły w ostatnim czasie wzrost liczby takich przemytników, ze względu na wzrost cen rynkowych tych zwierząt. McKenzie przekazał, że obiecano mu 3000 dolarów, w zamian za przemycenie ptaków do USA.

Mężczyzna podróżował z Georgetown w Gujanie, a ptaki miał przyklejone do kostek i wewnętrznej strony płaszczu. Ptaki były gujańską odmianą zięby, co potęgowało ich cenę na czarnym rynku.

Źródło: U.S. Attorney’s Office for the Eastern District of New York

Przemytnik został oskarżony o nielegalny transfer dzikich zwierząt, ale został zwolniony po wpłaceniu 25000 USD kaucji.

Setki gości o imieniu Josh Swain walczyło o prawo do nazwiska. Wygrać mógł tylko jeden xD

Według władz federalnych gujańska odmiana jest bardziej pożądana niż gatunki amerykańskie, ponieważ podczas konkursów ptaków jest wyżej oceniana. Urzędnicy twierdzą także, że konkursy te często wiążą się z wysokimi stawkami i dużymi zakładami. Prokuratura twierdzi, że dzięki temu zwycięskie ptaki osiągają zawrotne ceny nawet 10 tysięcy dolarów za sztukę.

Źródło: U.S. Attorney’s Office for the Eastern District of New York

Jak wynika z oświadczenia nowojorskiej prokuratury, konkursy takie często są organizowane w miejscach publicznych, na przykład w parkach miejskich. Wygrana należy do tego ptaka, które według sędziego ładniej zaśpiewał.

Źródło: U.S. Attorney’s Office for the Eastern District of New York

Co ciekawe, zaledwie miesiąc wcześniej na lotnisku JFK zatrzymano innego mężczyznę, który także chciał przeszmuglować cenne zwierzęta. Podobnie, jak McKenzie – również i on trzymał ptaki schowane pod ubraniem w ciasnych lokówkach od włosów.

Źródło: metro.co.uk

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close