Gospodarka

500+ za zaszczepienie się na COVID-19. Maspex chce płacić pracownikom

Jak informuje Puls Biznesu, polska firma Maspex zadecydowała o wypłaceniu 500 zł wszystkim pracownikom, którzy się zaszczepili, bądź planują to zrobić. Korporacja zatrudnia ponad 6000 pracowników i szczepienia traktuje jako formę dodatkowe zabezpieczenia. 

Zarząd firmy Maspex zadecydował o wprowadzeniu bonu dla zaszczepionych za względu na wzrost znaczenia szczepionek w życiu codziennym. Pandemia COVID-19 nie zatrzymuje się, przez co zagrożone są zakłady pracy. Dlatego jak informuje Dorota Liszka, przedstawiciel firmy w rozmowie z Pulsem Biznesu:

Zarząd firmy podjął decyzję o wypłacie 500 zł dla pracowników, którzy już się zaszczepili oraz zaszczepią się w ramach planowanych szczepień zakładowych lub indywidualnie. Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo. Decyzja o szczepieniu jest dobrowolna i każdy pracownik podejmuje ją osobiście.

Co więcej, zarząd Maspex zadecydował, że we wszystkich miejscach pracy będą szczepieni zarówno pracownicy, jak i ich rodziny. Przedstawicielka firmy dodała również, że:

To będzie duży wysiłek organizacyjny z racji obowiązujących przy szczepieniach restrykcji i wymogów, ale decyzja, aby zaoferować taką możliwość wszystkim pracownikom i członkom ich rodzin była jedną z najprostszych, jakie kiedykolwiek podejmowaliśmy. Zapewnimy wszystko, co będzie konieczne: odpowiednią infrastrukturę, warunki jak też zaplecze medyczne. Punkty szczepień zorganizujemy w tych lokalizacjach, w których spełnione będą kryteria znajdujące się w wytycznych.

Kiedy masowe szczepienia w firmach i dla kogo? Jarosław Gowin zdradza szczegóły

Dorota Liszka poinformowała również, że:

Podjęliśmy już rozmowy z centrami medycznymi, które będą mogły nam pomóc. Zapisy dla pracowników i członków rodzin trwają w naszej firmie do 3 maja. Wtedy będziemy znać liczbę chętnych osób. 4 maja, według rządowych wytycznych, musimy zgłosić, że jesteśmy zainteresowani takimi szczepieniami wraz z podaniem liczby osób.

Maspex to obecnie największy producent spożywczy w Polsce, który posiada kapitał krajowy. Jest producentem soków i napojów (Tymbark, Tarczyn, Kubuś, Nestea i Tiger), a także makaronów Lubella. W ich portfolio należą również przetwory owocowe i warzywne, takie jak marka Łowicz, Krakus i Kotlin. Jak informuje PB:

Przychody grupy przekraczają 5,2 mld zł, z czego jedna trzecia pochodzi z zagranicy.

Poranne Plotki Biznesowe: Nowy lockdown szokiem dla rynku, ale rząd zapowiada kolejną tarczę

Kiedy szczepienia w firmach?

Jak wynika z oświadczenia rządu, szczepienia w miejscach pracy mają ruszyć już od 10 maja. Głównym warunkiem będzie zgłoszenie grupy co najmniej 500 osób na umowach o prace i cywilnoprawnych. Szczepić będą się mogli nie tylko pracownicy, ale również ich rodziny. Jeśli nie uzyska się wymaganej liczby osób z danej firmy, to nic nie stoi również na przeszkodzie, aby do udziału w szczepieniach zaprosić osoby pracujące w tym samym budynku.

Źródło: Business Insider, Puls Biznesu

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close