Kultura i sztukaMediaPaństwoPolitykaPolska

TVP znowu bawi się w cenzurę. Nie spodobał im się… tęczowy makijaż

TVP cenzuruje tęczę

“Dance Dance Dance” to polski program rozrywkowy emitowany na antenie TVP 2, oparty na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie. W programie biorą udział pary złożone z polskich celebrytów i ich przyjaciół. W każdym odcinku duety przedstawiają wspólną choreografię inspirowaną wybranym teledyskiem muzycznym lub ekranizacją. Jedna osoba z każdej pary występuje również pojedynczo w jej drugiej części w innym układzie choreograficznym. Ich występy ocenia jury, a zwycięzcę programu wybierają telewidzowie w przeprowadzonym w finale głosowaniu SMS-owym.

Okazuje się, że przy nagrywaniu siódmego odcinka programu, którego emisja planowana jest na sobotę 8 maja, doszło do ingerencji w przygotowany już materiał. W najnowszym odcinku młoda wokalistka Roksana Węgiel odtworzy teledysk do hitu Sii “The Greatest”. TVP nie spodobała się jednak tęczowa charakteryzacja na policzkach tańczącej 16-latki. Stacja już po nagraniu zorientowała się, że piosenka dedykowana jest… osobom LGBT.

Jak dowiedział się portal Pudelek, stacja od niemal tygodnia zastanawia się, co zrobić z tęczowym makijarzem. Program został już bowiem nagrany. Jak donosi źródło związane z programem, TVP podjęło już nawet pewne kroki, a osoby pracujące przy produkcji show dostają maile z “instrukcjami”.

Jakiekolwiek zdjęcia z planu, gdzie Roksana występuje z kolorowymi paskami na twarzy, albo muszą być wyczyszczone zupełnie, albo też zmienione na szarobure. Proszę o przekazanie tego również Roksanie, osobom od social mediów i fotografowi, który robi zdjęcia na planie oraz wszystkim osobom, które mają w zwyczaju publikować zdjęcia z planu na swoich prywatnych social mediach.

– brzmi wiadomość, którą otrzymały osoby pracujące przy “Dance Dance Dance”.

Wiadomości TVP ZNOWU zamazały logo WOŚP i ZNOWU udają, że nie wiedzą o co chodzi

TVP brnie w propagandę

Firma Rochstar, odpowiedzialna za produkcję show, wyraziła swoje stanowisko w tej sprawie:

Rochstar, jako producent programu “Dance Dance Dance”, stoi na stanowisku, że nie można włączać nieletnich wykonawców programu rozrywkowego w jakikolwiek spór światopoglądowy. Dlatego Rochstar uznał pomysł zmiany kolorów na twarzy wykonawczyni Roksany, które mogłyby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną, za uzasadniony. Program “Dance Dance Dance” jest programem rozrywkowym, którego istotą jest działalność artystyczna i twórcza, a TVP jako zleceniodawca ma prawo do nadzoru produkcyjnego i udzielania wskazówek kolaudacyjnych w trakcie realizacji programu.

– czytamy w piśmie przesłanym do naszej redakcji przez Alicję Czarnecką-Suls, dyrektor zarządzającą firmy.

Co najciekawsze, do tej samej piosenki przed dwoma laty tańczyła także Patricia Kazadi. Tak, tańczyła w tęczowym makijażu. Wtedy jednak TVP nie widziało w tym nic złego i nie cenzurowało show. No ale trzeba pamiętać, że to było jeszcze przed nagonką na osoby LGBT i prezydenckimi tekstami, że “to nie są ludzie tylko ideologia”.

Źródło: Pudelek

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close