PolitykaPolska

Klaudia Jachira w ogniu krytyki wyborców PiS za atak na Andrzeja Dudę

Andrzej Duda wygłosił tradycyjne przemówienie z okazji 3 Maja w Sejmie. Na posiedzeniu nie zabrakło również prezydenta Litwy. Tymczasem w trakcie przemowy głowy państwa uwagę zwróciła na siebie Klaudia Jachira. A zwłaszcza to, co trzymała w rękach.

W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Zamku Królewskim doszło do spotkania prezydentów Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy. Andrzeja Duda, Gitanas Naused, Kersti Kaljulaid, Egils Levits oraz Wołodymyr Zełenski wygłosili swoje przemowy na temat wsparcia i zjednoczenia międzynarodowego.

Prezydent Polski wygłosił płomienne przemówienie, podczas którego przypomniał wspólne losy naszych krajów:

My, obywatele państw Europy Środkowo-Wschodniej, obecni tu Polacy, Litwini, Ukraińcy, Łotysze i Estończycy pamiętamy, że nasze losy są ze sobą ściśle związane. Zdajemy sobie sprawę, że wolni możemy być tylko razem, tylko jednocześnie możemy żyć we własnych, suwerennych ojczyznach, korzystając ze swobód właściwych krajom nowoczesnej, demokratycznej Europy.

Prezydent przekazał również słowa wsparcia do obywateli Białorusi, którzy obecnie cierpią pod dyktandem Łukaszenki:

Wiemy również, że to wielkie pragnienie podzielają nasi przyjaciele z Białorusi. Zgodnie uznajemy, że mają oni prawo, aby ich wolnościowe i europejskie aspiracje jak najszybciej zyskały realny kształt.

Wcześniej Andrzej Duda wraz z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedem wygłosili przemówienie o historii Obojga Narodów w Sejmie.

Posłowie przegłosowali sobie gigantyczne podwyżki! Kryzys? Jaki kryzys?

Jednakże podczas przemowy Andrzeja Dudy, uwagę zwróciła na sobie posłanka Klaudia Jachira. Polityk miała w rękach napis “Konstytucja”, mający “przypominać prezydentowi o łamaniu przez niego najważniejszego dokumentu”. Posłanka stwierdziła, że nasz kraj “powinien się wstydzić” mając taką głowę państwa.

Ten pomysł wsparł poseł Piotr Borys, według którego przypomnienie o przestrzeganiu Konstytucji RP było bardzo dobrym pomysłem:

Klaudia Jachira zaatakowana na Twitterze: “Wstyd!”

Tymczasem wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości zawrzało. Wielu internautów i komentatorów prawicowych stwierdziło, że święto 3 Maja powinno obyć się bez politycznych happeningów.

Źródło: TVN24

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close