Biznesowi celebryci

Bill Gates się rozwodzi, ale pojawił się problem z podziałem majątku

Informacja o tym, że Bill Gates rozwodzi się z żoną Melindą, szybko obiegła Internet. Jednakże może okazać się, że rozstanie jednych z najbogatszych ludzi na świecie będzie utrudnione, ponieważ para nie podpisała intercyzy. 

Bill Gates j jego żona Melinda rozwodzą się po 27-latach wspólnego małżeństwa. Założyciel Microsoft napisał o tym na swoim Twitterze, prosząc o poszanowanie prywatności. Nie podał żadnych informacji finansowych:

Po wielu próbach i pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. […] Przez 27 lat wychowaliśmy trójkę wspaniałych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która pracuje na całym świecie, aby wszyscy ludzie mogli żyć zdrowo i produktywnie.

Gates w oświadczeniu przekazał, że wciąż z byłą małżonką będą zajmować się wspólną fundacją charytatywną. Niestety nie widzą dalszej przyszłości jako para. Rozstanie małżonków może być jednak bardziej problematyczne niż rozwód twórcy Amazon Jeffa Bezosa i MacKenzi Scott.

Jeff Bezos znowu bije rekordy bogactwa. Nawet rozwód i koronawirus mu nie zagrażają

Majątek Bezosa w głównej mierze opierał się na akcjach Amazon, dlatego rozdział majątku był ułatwiony. Była żona Bezosa otrzymała 25 proc. udziałów męża w firmie, co dało 4 proc. akcji całej firmy. Fortuna kobiety obecnie oscyluje wokół 60 mld dolarów.

Problem z rozwodem Billa i Melindy Gates

Majątek Billa Gatesa szacowany jest na około 130 miliardów dolarów. Problem jednak w tym, że małżeństwo nie podpisało intercyzy nazywanej Prenuptial Agreement (umowa przedmałżeńska). Jest to popularny obustronna umowa, nazywana potocznie “prenupem”, która często podpisywana jest przed zawarciem małżeństwa. Jednakże jak wynika z dokumentów sądowych – państwo Gates nie podpisało tego dokumentu.

Ponadto Bill Gates posiada 20% udziałów w Microsoft. Z tego powodu ogłoszenie rozstania może być dopiero początkiem batalii o rozdział finansów. Jest jednak szansa, że państwo Gates szybciej dojdzie do porozumienia przez wzgląd na swoje dzieci i dobro fundacji.

Fundacja Gatesów od lat pomaga milionom ludzi na całym świecie. Do tej pory wydali około 50 miliardów dolarów na akcje charytatywne, koncentrują się także na działaniach edukacyjnych i prozdrowotnych.

Para pobrała się w 1 stycznia 1994 roku na Hawajach. Mają trójkę dzieci 21-letniego syna Rory’ego Johna i dwie córki: osiemnastoletnią Phoebe Adele oraz 25-letnią Jennifer Katharine.

Źródło: Money.pl, Tvn24/biznes

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close