PolskaZdrowie i medycyna

Po akcji “Zaszczep się w Majówkę” tysiące Polaków blokuje terminy

Rządowa akcja “Zaszczep się w Majówkę” została ogłoszona sukcesem. Tysiące Polaków stało w długich kolejkach i niestraszna im była paskudna pogoda. Tymczasem jak informuje RMF.FM, w Ministerstwie Zdrowia doszło do chaosu w systemie informatycznym i osoby zaszczepione… są dalej uznane za niezaszczepione.

Jak informuje RMF.fm osoby, którym udało się zaszczepić w Majówkę, ale były wcześniej zapisane na szczepienie w innym miejscu, muszą same anulować termin w punkcie szczepień. W przeciwnym razie system dalej weryfikuje ich jako osoby “niezaszczepione”.

Twórcy akcji niestety nie przewidzieli chaosu, który z tego powodu wyniknie. Przypomnijmy, że akcja “Zaszczep się w Majówkę” dotyczyła osób, które miały aktualne skierowanie.

Do sytuacji odnieśli się administratorzy profilu Szczepimy się na Twitterze. Według nich informatycy z Centrum e-Zdrowia obecnie pracują nad rozwiązaniem problemu. Zapewniono również, że żadne dawki się nie zmarnują.

Rosjanie nie chcą się szczepić, bo nie ufają Putinowi i… nie wierzą w epidemię

Akcja “Zaszczep się w majówkę” blokuje terminy szczepień?

Tymczasem w niektórych punktach zaczęło nawet brakować dawek szczepionek. Jak informuje Gazeta Prawna, okazało się, że wiele osób, które miało umówione terminy w tym tygodniu… mają anulowane wizyty.

Tomasz Zieliński, wiceprezes Porozumienia Zielenogórskiego potwierdził, że lekarze otrzymali informacje o anulowaniu najbliższych szczepień Jonson&Jonson:

Szczepionki zużyto na akcję propagandową w majówkę. Teraz zabrakło szczepionek dla punktów szczepień z umówionym pacjentami. Jutro, zamiast przyjmować pacjentów, w każdym punkcie będziemy przekładać wizyty kilkudziesięciu pacjentów i tworzyć nowe harmonogramy. Ręce opadają.

Informacje odpiera ponownie administracja profilu “Szczepimy się”. Według nich akcja szczepień majówkowych nie zmniejszyła dostaw preparatów, ponieważ były one podane ze specjalnej puli:

Szczepionki, które dostarczono na majówkową akcję szczepień pochodziły z osobnej puli przeznaczonej wyłącznie na ten cel. Zmniejszenie dostaw do punktu szczepień produktu firmy J&J wynika z ograniczenia przez producenta dostawy do Polski.

Źródło: RMF.fm, Gazeta Prawna

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close