Doradztwo biznesowe

Dogecoin wart niemal 70 centów! Elon Musk pompuje kolejne rekordy

Dogecoin, to obecnie jedna z najpopularniejszych kryptowalut na świecie. W pięć miesięcy podrożał aż o 10 000%, dzięki czemu mnóstwo ludzi zarobiło niemałe pieniądze. Tymczasem Elon Musk zapowiada, że “psia waluta” będzie warta o wiele więcej. Czy warto zaryzykować? 

Dogecoin piątego maja osiągnął wycenę rzędu niemal 68 centów. Oznacza to, że jego obecna kapitalizacja przekroczyła 70 mld dolarów. Tym samym jest więcej wart niż kapitalizacja Forda, czy Twittera. Amazon potrzebował aż 10 lat na wzrost kapitalizacji ponad 10000%. To z kolei jedynie udowadnia, że Dogecoin ma ogromny potencjał. Zgrabnie promuje ją Elon Musk i inni miliarderzy, którzy zainwestowali w nią swoje środki.

Elon Musk i inni miliarderzy namawiają do kupienia Dogecoin

Do inwestowania w Doge namawiał także Mark Cuban, amerykański miliarder i właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks. Według niego może ona być wkrótce wykorzystywana w regularnych płatnościach bankowych.

Dogecoin wrasta z dnia na dzień. Warto w niego zainwestować?

Jak obliczył portal Yahoo Finance, jeśli ktoś zainwestowałby 1000 dolarów na początku roku, kiedy jego wycena oscylowała wokół jednego pensa, to teraz posiadałby ponad 100 000 dolarów. Biorąc pod uwagę, że według danych U.S. Census Bureau średni dochód amerykańskiego gospodarstwa domowego wynosi 69 000 dolarów, inwestycja o wartości 1000 dolarów na Dogecoin, mogłaby przynieść 1,5-krotny wzrost średniego dochodu gospodarstwa domowego w ciągu zaledwie pięciu miesięcy.

Dogecoin jest warty niemal 40 centów! Elon Musk wniebowzięty, a Robinhood blokuje!

Sam Cuban uważa, że inwestycja w Doge jest lepszą inwestycją, niż “granie w loterię”. Przynosi również znacznie większy kapitał zwrotu. Z tego powodu zadecydował, że jego zespół NBA oficjalnie akceptuje “psią walutę” jako oficjalną formę płatności.

Kolejnym powodem, dla którego wartość Dogecoin gwałtownie rośnie, jest deklaracja firmy eToro, która umożliwiła handel tą walutą na swojej platformie. To dobra wiadomość dla wszystkich inwestorów, ponieważ firma posiada ponad 20 mln aktywnych użytkowników. Oznacza to zwiększenie rozpoznawalności i stabilizację waluty w najbliższym czasie.

Dużą nadzieją na zwiększenie wartości waluty jest również sobotni udział Elona Muska w programie SNL. Według komentatorów miliarder ma namawiać do zakupu tej kryptowaluty, co automatycznie zwiększy jej wartość na rynku.

Gdzie kupić Dogecoin?

Inwestorzy mogą zakupić Dogecoin np. na giełdzie Binance. Następnie, jeśli chcą wysłać zarobione pieniądze na konto bankowe, to mogą przesłać je na giełdę BitBay, która pozwala na wypłaty na konta bankowe.

Źródło: Yahoo Finance, Wprost, The Sun

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close