BudownictwoGospodarkaHandelPolskaRynek pracyZdrowie i medycyna

Słupski Fimal zapłaci pracownikom 1 000 zł za zaszczepienie się!

Fimal zapłaci za zaszczepienie się

Fimal to czołowa firma sprzedaży branży budowlanej i wyposażenia wnętrz w Słupsku, która zatrudnia ponad 200 pracowników. Kierownictwo firmy poinformowało, że zarząd Fimalu podjął decyzję o przyznawaniu premii w wysokości 1000 zł każdemu pracownikowi, który podda się szczepieniu przeciwko Covid-19.

Nie możemy i nie chcemy narzucać szczepień naszym pracownikom. Jednocześnie chcielibyśmy, aby zaszczepiona była maksymalnie duża część personelu. Jesteśmy przekonani, że zwiększy to komfort naszych klientów i zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne zatrudnionych. Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo.

– informuje Ryszard Glaser, dyrektor słupskiego Fimalu.

Fimal wypłaci premię nie tylko tym pracownikom, którzy dopiero się zaszczepią, ale także tym, którzy już to zrobili. Zarząd przekazał, że jest przekonany o bezpieczeństwie preparatów i nieodzowności szczepień w skutecznej walce z pandemią. Jest też jednak świadomy wątpliwości oraz różnego podejścia ludzi do samej idei szczepień, a finansowa motywacja służyć ma przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa klientów.

Firma przekazała również, że w okresie pandemii doświadczała różnych ograniczeń i trudności, ale nigdy nie ograniczyła zatrudnienia, a co więcej cały czas prowadzi nabór pracowników. Fimal od początku promuje w firmie akcję szczepień przeciwko COVID_19, pomaga swoim pracownikom rejestrować się oraz ułatwia wizyty w punktach szczepień. Do tej pory zaszczepiło się już 72% pracowników firmy.

Rząd Serbii będzie płacić 25 euro za zaszczepienie się na COVID

Nie tylko Fimal

Fimal nie jest pierwszą firmą, która chce płacić swoim pracownikom za zaszczepienie się. Firma Maspex zadecydowała o wypłaceniu 500 zł wszystkim pracownikom, którzy się zaszczepili, bądź planują to zrobić. Korporacja zatrudnia ponad 6000 pracowników i szczepienia traktuje jako formę dodatkowego zabezpieczenia. Co więcej, zarząd Maspex zadecydował, że we wszystkich miejscach pracy będą szczepieni zarówno pracownicy, jak i ich rodziny.

To będzie duży wysiłek organizacyjny z racji obowiązujących przy szczepieniach restrykcji i wymogów, ale decyzja, aby zaoferować taką możliwość wszystkim pracownikom i członkom ich rodzin była jedną z najprostszych, jakie kiedykolwiek podejmowaliśmy. Zapewnimy wszystko, co będzie konieczne: odpowiednią infrastrukturę, warunki jak też zaplecze medyczne. Punkty szczepień zorganizujemy w tych lokalizacjach, w których spełnione będą kryteria znajdujące się w wytycznych.

– mówi Dorota Liszka, przedstawiciel firmy

Źródło: GP24

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close