Kultura i sztukaMedia

Andrzej Piaseczny dokonał coming-outu! Śpiewa o miłości do mężczyzny

Andrzej Piaseczny dokonał coming-outu. W piosence “Miłość” z najnowszej płyty “50/50” opowiada o miłości do mężczyzny. Jak twierdzi artysta: „To piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem…”.

Plotki o związkach Andrzeja Piasecznego od lat były omawiane w bulwarówkach i tabloidach wszelkiej maści. “Piasek” skutecznie negował wszystkie aluzje oraz nie komentował kolejnych rewelacji na swój temat. Tymczasem w dobie postępującej homofobii, która jest podsycana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji, artysta zdecydował się w końcu opowiedzieć o swojej prywatności.

W wywiadzie dla Radia Zet wyznał, że jego piosenka o miłości do innego mężczyzny oparta jest o jego własne doświadczenia. Utwór nagrał z Majką Jeżowską i jak stwierdził na antenie:

Piosenka “Miłość” jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca.

Na pytanie Marcina Wojciechowskiego o fragment tekstu “Nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim, Piasek odpowiedział, że “śpiewa o swoich sprawach”:

Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem.

Warszawa: Pierwsze mieszkanie dla bezdomnych osób LGBT+

🏳‍🌈🔥 Andrzej „Piasek” Piaseczny dokonał coming outu! 🔥🏳‍🌈

Gościem jednego z piątkowych programów Radio ZET był wczoraj…

Opublikowany przez Replika Sobota, 8 maja 2021

Majka Jeżowska przekazała informację o przygotowywanej piosence na swoim Instagramie. Andrzej Piaseczny w komentarzu przyznał również, że utwór jest dla niego niezwykle istotny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Majka Jeżowska (@majka_jezowska_)

Andrzej Piaseczny promuje płytę 50/50

W stworzeniu swojego 12 albumu studyjnego Andrzej “Piasek” Piaseczny zaprosił do współpracy dziesięciu polskich artystów. Pierwszym singlem jest utwór “Przedostatni“, w którym piosenkarz śpiewa o aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

Nigdy takich sytuacji
czego znów zakazać chcą?
widzisz, nas – jesteśmy ważni.
Nocą niech spadają gwiazdy,
spadną maski z was w te noc.
Wtedy też będziemy tańczyć.

Źródło: Viva.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close