Kultura i sztukaMediaPaństwoPolskaPrawoTechnologie

Kamerzysta posiedzi w lochu trochę dłużej. Sąd przedłużył mu areszt

Kamerzysta jeszcze sobie posiedzi

Sąd Okręgowy w Szczecinie postanowił o przedłużeniu aresztu dla YouTubera, który znęcał się nad niepełnosprawnym. YouTuber o pseudonimie Kamerzysta, który w kwietniu został osadzony w areszcie na miesiąc, posiedzi w nim jednak do 15 czerwca.

Sąd Okręgowy uznał, że ilość i rodzaj czynności procesowych, które planuje przeprowadzić prokuratura, jest na tyle czasochłonna, że wymaga dłuższego pobytu podejrzanego w warunkach aresztu tymczasowego.

– poinformował w piątek rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Rzecznik dodał, że w ocenie sądu “jedynie środek izolacyjny może zagwarantować niezakłócony ze strony podejrzanego tok prowadzonego postępowania przygotowawczego” i istnieje uzasadniona obawa, że mężczyzna mógłby mataczyć “np. poprzez wpływanie na treść zeznań bądź wyjaśnień osób, które należy przesłuchać w sprawie”. Kamerzysta może trafić do więzienia na 8 lat.

“Kamerzysta” cztery dni przed wsadzeniem do lochu został skazany za inne przestępstwo xD

PatoYouTuberka na pełnej

Przypomnijmy, że Kamerzysta w połowie kwietnia usłyszał zarzut “znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny”, które zostało utrwalone na nagraniu i rozpowszechnione. Jak informowała wówczas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej, w sprawie zatrzymane zostały trzy osoby, wszystkie usłyszały ten sam zarzut. Choć sam “celebryta” twierdził, że nie wiedział o niepełnosprawności ofiary, to Internauci szybko znaleźli dowód, że prawda jest zupełnie inna. Film, na którym śmieje się z kolegą z jego niepełnosprawności, możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Prokurator ogłosił im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny, tj. czyn kwalifikowany z art. 207 par. 1 a kodeksu karnego. Zagrożony jest on karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Prokurator uznał, iż co do jednej osoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania będzie zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym i w związku z tym wydał postanowienie o zastosowaniu wobec tej podejrzanej dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi, oraz pokrzywdzonym.

– mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

Kamerzysta już wcześniej udostępniał bardzo kontrowersyjne materiały, w tym żartował z samobójstwa, czy dodawał włosy łonowe do posiłków w restauracji. W przeszłości współpracował również z innym patologicznym twórcą treści – Lordem Kruszwilem. Mężczyzna był oskarżony m.in. o “deprawację seksualną małoletnich”.

O treściach, jakie udostępniał Kamerzysta i jego koledzy dowiecie się więcej z tego filmu:

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close