Biznesowi celebryciInwestycje

Elon Musk poprowadził Saturday Night Live i spowodował… spadek wartości Dogecoin

Elon Musk wystąpił w programie Saturday Night Live. W programie wyznał, że od lat zmaga się z zespołem Aspergera. Tymczasem jego wypowiedzi na temat kryptowalut przyczyniły się do spadku Dogecoina o niemal 35% w skali jednego dnia.

Oczekiwania wobec Elona Muska i jego występu w SNL były ogromne. Wielu fanów kryptowalut oczekiwało, że prezes Tesli i SpaceX będzie namawiał do zakupów Dogecoin. Tak się jednak nie stało, choć Musk stwierdził, że kryptowaluty to “przyszłość środków finansowych”.

Tymczasem raptem dzień wcześniej przekazał, że inwestowanie w kryptowaluty to dobry pomysł, ale należy na nie uważać. W krótkiej rozmowie z portalem TMZ przyznał, że nie należy inwestować w to swoich życiowych oszczędności, a także trzeba zawsze podchodzić do tego z ostrożnością.

Biznesmen powiedział również, że “w tym momencie kryptowaluty należy uważać za spekulacyjne narzędzie finansowe” i ponownie zaapelował, aby zawsze mieć na uwadze ryzyko związane z takimi inwestycjami.

W trakcie programu Musk został zapytany dokładnie “czym jest dogecoin”, na co miliarder odpowiedział:

To kryptowaluta przyszłości. Niemożliwy do zatrzymania produkt finansowy, który zawładnie całym światem.

Nie zgadniesz, jak Elon Musk każe do siebie mówić po rekordzie Bitcoina

Kiedy jednak Michael Che, członek zespołu tworzącego SNL, dopytywał się, czy Dogecoin, to przekręt, Elon Musk zażartował:

Tak, to przekręt!

Z tego powodu rynki kryptowalut, w szczególności Dogecoin stracił na wartości niemal 35%. Jak wynika z informacji podanych przez Yahoo Finance, jego cena spadła z 72 centów do około 45.

Elon Musk
Źródło: Yahoo Finance, Dogecoin

NASA wróci na Księżyc dzięki SpaceX. Firma Elona Muska pokonała Jeffa Bezosa i konkurencję

Miliarder wyznał także, że od dziecka cierpi na zespół Aspergera. Osoby z tym spektrum autyzmu rozwijają się niemal naturalnie do rówieśników, ale ich rozwój intelektualny jest zdecydowanie od nich wyższy. Dzięki temu posiadają bardzo wysoki współczynnik ilorazu inteligencji, jednak ich cechy prospołeczne są na zdecydowanie niższym poziomie.

Źródło: TVN24, Finance Yahoo

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close