Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjePrawoŚwiatTechnologie

Melinda Gates została miliarderką po ogłoszeniu rozwodu

Melinda Gates chce rozwodu

Bill Gates i jego żona Melinda Gates rozwodzą się po 27-latach wspólnego małżeństwa. Założyciel Microsoft napisał o tym na swoim Twitterze, prosząc o poszanowanie prywatności. Według nieoficjalnych informacji, to Melinda wniosła o rozwód z Billem Gatesem

Po wielu próbach i pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. […] Przez 27 lat wychowaliśmy trójkę wspaniałych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która pracuje na całym świecie, aby wszyscy ludzie mogli żyć zdrowo i produktywnie.

Chociaż sprawa rozwodowa Gatesów ma odbyć się dopiero w 2022 r., to para już zaczęła dzielić swój majątek. A jest co dzielić, bo majątek Gatesów to 146 miliardów dolarów. Para co prawda nie podpisała intercyzy, ale zawarła umowę określającą podział majątku przy rozstaniu. Już w dniu ogłoszenia rozwodu Melinda Gates została miliarderką. Jak informuje “Wall Street Journal”, tego samego dnia Melinda otrzymała akcje kilku spółek, które łącznie są warte 2,4 miliarda dolarów.

Według gazety, firma Cascade Investment, będąca wehikułem inwestycyjnym Gatesa, przekazała Melindzie akcje w kilku firmach

  • Coca-Coli,
  • spółce zajmującej się produkcją opakowań Coca-Cola Femsa SAB,
  • Grupo Televisa SA – meksykańskiej grupie medialnej, największej w hiszpańskojęzycznym świecie,
  • Canadian National Railway – jednym z dwóch głównych przewoźników kolejowych w Kanadzie,
  • AutoNation – amerykańskim dilerze samochodów.

Nie tylko Ekipa Friza. Czyje lody sprzedawała firma Koral?

Melinda Gates miliarderką

“Forbes” wycenił akcje na 2,4 miliarda dolarów, przez co Melinda Gates wylądowała na liście najbogatszych ludzi świata. Co prawda gdzieś około 1 390 miejsca, ale obok między innymi Donalda Trumpa. Dołączy tym samym do rosnącego grona 328 miliarderek na świecie, choć wciąż niewielkiego wobec ponad 2 tysięcy mężczyzn na liście.

Sam transfer akcji nie wpłynął za bardzo na majątek Billa Gatesa, który wciąż posiada około 130 miliardów dolarów. Rozwód Gatesów będzie najdroższym od czasu rozstania się Jeffa Bezosa z byłą już żoną MacKenzie Scott, która w ramach rozwodu otrzymała 4% akcji Amazona, wartych wówczas 36,5 miliarda dolarów. Była żona Bezosa została dzięki rozwodowi jedną z najbogatszych kobiet świata.

Gates w oświadczeniu przekazał, że wciąż z byłą małżonką będą zajmować się wspólną fundacją charytatywną Bill & Melinda Gates Foundation. Fundacja Gatesów od lat pomaga milionom ludzi na całym świecie. Do tej pory wydali około 50 miliardów dolarów na akcje charytatywne, koncentrują się także na działaniach edukacyjnych i prozdrowotnych. Zobowiązali się też do przekazania ponad 90% swojego majątku na cele charytatywne w ramach inicjatywy The Giving Pledge.

Źródło: Business Insider

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close