Biznesowi celebryciMedia

Milioner Zbigniew Kuczma zginął w katastrofie lotniczej

Nie żyje Zbigniew Kuczma, 71-latek zginął w katastrofie lotniczej pod Zieloną Górą. Milioner był przez lata związany z Cinkciarz.pl. Był także sponsorem sportowym. Kim był zielonogórski biznesmen?

Jak wynikało z pierwszych informacji, biznesmen który był związany Cinkciarz.pl Zbigniew Kuczma rozbił się w swojej awionetce. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze potwierdziła te wiadomości:

W wypadku na lotnisku w zielonogórskim Przylepie zginął 71-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna leciał swoim ultralekkim samolotem, który prawdopodobnie rozbił się podczas lądowania.

Do wypadku doszło około 11:00 w niedzielę. Według świadków ultralekki samolot spadł na płytę lotniska i stanął w płomieniach. Biznesmen był sam w kabinie.

Katastrofalny wynik rządowego programu

Kim był Zbigniew Kuczma?

71-latek przez lata był wielkim pasjonatem lotnictwa. Od ponad 30 lat był członkiem Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. W latach 80. zbudował nawet amatorski samolot sportowy J-2a Polonez. Portal Samolotypolskie.pl pisał o nim:

Z zawodu inżynier budowlany, początkowo pracował w przedsiębiorstwie państwowym, a następnie prywatnie. Niespożyta energia i siła woli pozwoliły mu spełnić marzenia o lataniu. W macierzystym Aeroklubie Ziemi Lubuskiej uzyskał licencje: szybowcową i samolotową turystyczną. Ma również uprawnienia mechanika samolotowego, do obsługiwania An-2 włącznie.

Zbigniew Kuczma przez lata był związany z portalem Cinkciarz.pl. Był także sponsorem wielu klubów sportowych, w tym klubu żużlowego Falubazu Zielona Góra (2011-2016) oraz Zastal Zielona Góra. W 2015 roku stało się o nim głośno, kiedy Cinkciarz.pl stał się sponsorem zespołu Chicago Bulls. Biznesmen pojawił się wówczas na konferencji obok byłych prezydentów Polski Bronisława Komorowskiego i Lecha Wałęsy. Wspierał także reprezentacje Polski w koszykówce (2016-1019) oraz reprezentacje Polski w piłce nożne (2014-2018).

Obecnie nie znamy przyczyny katastrofy. Wyjaśnieniem tej sprawy zajmie się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. policja oraz prokuratura.

Film z katastrofy samolotu, w której zginął Zbigniew Kuczma

W sieci pojawił się film z monitoringu, w którym uchwycono moment tragedii.

Źródło: Gazeta.pl, Samoloty Polskie

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close