Biznesowi celebryci

Szef Amazon Jeff Bezos kupił sobie najdroższy jacht na świecie

Jeff Bezos kupuje gigantyczny jacht, którego cena ma wynosić 0,5 mld dolarów. Szef Amazon posiada majątek rzędu 193 miliarda dolarów, więc zakup łodzi będzie dla niego niezłą odskocznią. Co więcej, jacht będzie miał własne lądowisko helikopterów i kilka ciekawych udogodnień.

Prezes Amazon zamówił swój 127-metrowy jacht w holenderskiej stoczni Oceanco. O innych detalach zakupu miliardera, informuje Brada Stone w swojej książce Amazon Unbound: Jeff Bezos and the Invention of a Global Empire, która ma mieć premierę w najbliższą środę.

Jeff Bezos znowu bije rekordy bogactwa. Nawet rozwód i koronawirus mu nie zagrażają

Jak wynika we fragmencie relacji dziennikarza, który został opublikowany przez Bloomberg Businessweek trójmasztowiec ma być “jednym z najwspanialszych jachtów żaglowych, jakie istnieją”. Niestety nie podaje jeszcze żadnych szczegółów, podsycając jedynie zapowiedzi.

Wspomniał jedynie o “lądowisku dla helikopterów”. Wynika to z prostego faktu, że dziewczyna miliardera Lauren Sanchez, ma licencję na latanie helikopterem. Stone donosi również, że Bezos brał także lekcje latania. Jak również wynika z porównania Stone’a, większym statkiem może pochwalić się jedynie rosyjski oligarcha Roman Abramowicz.

Jeff Bezos przekazał ostatnio w oświadczeniu, że będzie rezygnował z szefowania firmą Amazon w trzecim kwartale 2021 roku. Jego miejsce zajmie Andy Jassy, dyrektor generalny AWS. Sam Bezos stwierdził, że będzie angażował jedynie w najważniejsze inicjatywy, jako ważne inicjatywy prezes wykonawczy.

W międzyczasie zaangażował się w dwie fundacje Bezos Earth Fund i Day One Fund.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close