Polityka

Ireneusz Raś i Paweł Zalewski wyrzuceni z PO przez Borysa Budkę

Zarząd krajowy PO zdecydował o wyrzuceniu z partii Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Obydwaj politycy są oburzeni, choć przedstawiciele ugrupowania nie ukrywają, że “działali na szkodę partii”.

Zarówno Ireneusz Raś jak i Paweł Zalewski mieli w ostatnim czasie negatywnie wypowiadać się na temat władz partii oraz atmosfery w PO. Mieli również być sygnatariuszami listu, w którym apelowano o zmianę władz w partii. To według plotek bardzo nie spodobało się Borysowi Budce, który chciał uciąć wszelkie rewelacje na swój temat ze strony “buntowników”.

PO chce likwidacji TVP Info i abonamentu. Ruszyła zbiórka podpisów

Rzecznik PO Jan Grabiec, w oświadczeniu przekazanym do PAP, napisał:

Na wniosek przewodniczącego PO Borysa Budki zostały podjęte decyzje personalne o wykluczeniu z partii posła Ireneusza Rasia i posła Pawła Zalewskiego za działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych takich jak Rada Krajowa czy klub parlamentarny.

Sam Paweł Zalewski jest bardzo zaskoczony obecną sytuacją. Jak sam bowiem twierdzi “nikt z nim tego nie konsultował”:

Zostałem wyrzucony z PO na wniosek Borys Budka Właśnie poinformował mnie o tym Marcin Kierwiński. Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedziałem o wniosku, nie miałem możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką procedurę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło?

Zostałem wyrzucony z PO na wniosek Borys Budka Właśnie poinformował mnie o tym Marcin Kierwiński.

Nikt ze mną nie…

Opublikowany przez Paweł Zalewski Piątek, 14 maja 2021

Podobne “zdziwiony”, jest Ireneusz Raś, według którego wyrzucenie z partii było niekonsultowane i jest wynikiem wewnętrznych gierek partyjnych.

Posłowie PO nie chcieli słyszeć o możliwej koalicji z Polską 2050 i PSL?

Tymczasem według nieoficjalnych informacji, sprawa dotyczy także nieoficjalnych rozmów Platformy z Polską 2050 Szymona Hołowni. Według informatorów obecnie mają trwać pierwsze rozmowy o ewentualnej koalicji obydwu partii. Jest to możliwe, ponieważ oba ugrupowania według sondaży mogłyby liczyć nawet na 40% poparcia głosujących.

Nowy plan dla Polski. Trzaskowski i Budka dumni: “Czas na zmiany”

Wskazuje na to Konrad Piasecki z RMF.fm:

To jak twierdzą osoby z otoczenia zarządu PO w rozmowie z Gazetą Wyborczą jest również “ostrzeżenie” dla Grzegorza Schetyny i jego zwolenników. Borys Budka chce bowiem ugruntować swoją pozycję lidera w partii i nie akceptuje żadnej formy podważania jego wizerunku w swoim obozie.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Interia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close