Business lifestyleMarketingPaństwoŚwiatZdrowie i medycyna

Ohio: Loteria z milionem dolarów za zaszczepienie na COVID

Ohio organizuje loterię

W ramach loterii, która ma zachęcać do szczepień, amerykański stan Ohio przyzna nagrody pieniężne w wysokości 1 miliona dolarów pięciu osobom, które zaszczepią się na COVID. Gubernator Ohio Mike DeWine powiedział, że tylko dorośli mieszkańcy, którzy zostali zaszczepieni, będą mogli wziąć udział w losowaniu. Wyniki pierwszego z pięciu cotygodniowych losowań zostaną ogłoszone 26 maja, a sama loteria zostanie opłacona z funduszy pomocowych na koronawirusa od rządu federalnego.

Jako światowy lider w szczepieniach na COVID, Stany Zjednoczone zaszczepiły już 58,7% swojej dorosłej populacji przeciwko tej chorobie. Skuteczny program szczepień był kluczowy dla powstrzymania pandemii w Stanach Zjednoczonych, w których łącznie odnotowano ponad 32 miliony zakażeń – najwięcej na świecie. Prezydent Joe Biden wyznaczył swojej administracji za cel szczepienie 70% dorosłych do 4 lipca – amerykańskiego Dnia Niepodległości.

Jednak od tygodni liczba podawanych szczepionek spada w całym kraju. Urzędnicy służby zdrowia przypisują to wahaniom niektórych Amerykanów. Aby przekonać niezdecydowanych, przyciągające wzrok upominki – w tym piwo, pączki, bilety na imprezy sportowe i nagrody pieniężne – są oferowane w różnych częściach kraju. Jednak loteria z Ohio to prawdziwy ewenement.

Libańscy rolnicy uprawiają trawkę, bo ziemniaki im się nie opłacają

Loteria również dla niepełnoletnich

Ohio oferuje również loterię dla zaszczepionych mieszkańców w wieku poniżej 18 lat. Zamiast 1 miliona dolarów, nieletni uczestnicy będą mogli wygrać pełne czteroletnie stypendium na jednym z uniwersytetów stanowych w Ohio. Pula nazwisk zgłoszonych do loterii zostanie pobrana z państwowej bazy danych zarejestrowanych wyborców.

Wiem, że niektórzy mogą powiedzieć: ,,DeWine, jesteś szalony!”. ,,Ten Twój pomysł na loterię za milion dolarów to strata pieniędzy”. Ale naprawdę, prawdziwym marnotrawstwem w tym momencie pandemii – kiedy szczepionka jest łatwo dostępna dla każdego, kto jej chce – jest życie stracone przez Covid-19.

– napisał DeWine w tweecie, ogłaszając loterię w Ohio.

W zeszłym tygodniu Biden powiedział, że jego administracja stara się przekonać „wątpiących” co do szczepionek. Częścią tego planu jest szczepienie dzieci w wieku 12 lat. W poniedziałek amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) rozszerzyła zatwierdzenie szczepionki Pfizer / BioNTech na młodzież w wieku od 12 do 15 lat. Komisarz FDA, dr Janet Woodcock, powiedziała, że ​​ruch ten miał na celu „przybliżenie do powrotu do normalności i zakończenia pandemii”.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close