Biznesowi celebryciBusiness lifestyleDoradztwo biznesoweFinanse i ubezpieczenia

Elon Musk sprzedał wszystkie Bitcoiny Tesli? Chaos na giełdzie krypto

Elon Musk znany jest z bycia nieprzewidywalnym. Jednak od dawna był zafascynowany kryptowalutami, w szczególności Bitcoinem i innymi wirtualnymi pieniędzmi. Tymczasem ostatnio stwierdził, że Tesla nie będzie więcej akceptować Bitcoina, a teraz okazuje się… że prawdopodobnie pozbył się wszystkich aktywów.

Dlaczego cena Bitcoina spada? Okazuje się, że to kolejna wypowiedź Elona Muska wpłynęła na cały rynek kryptowalut. Miliarder zasugerował podczas wymiany zdań na Twitterze, że Tesla może sprzedać, lub sprzedała wszystkie swoje udziały w Bitcoinach.

Elon Musk i Vitalik Buterin spowodowali krach na giełdzie kryptowalut

Wszystko zaczęło się od tweeta osoby, która korzysta z pseudonimu Crypto Whale:

Właściciele Bitcoin, będą policzkować się w przyszłym kwartale, kiedy dowiedzą się, że Tesla wyrzuciła resztę swoich udziałów #Bitcoin. Z taką ilością nienawiści, jaką dostaje @elonmusk, nie winiłbym go.

Właściciel Tesli odpowiedział wówczas: “Rzeczywiście”.

Jeden z internautów zauważył, że miliarder odpisał w ten sposób do osoby, która wcześniej oszukała wielu ludzi. To tym bardziej rozwścieczyło użytkowników, którzy nie kryją frustracji kolejnymi manipulacjami szefa Tesli i SpaceX:

Przez zmiany klimatu, Tesla nie będzie już akceptować Bitcoina

Konwersacja nie poprawiła złej kondycji Bitcoina, który obecnie traci na wartości w zawrotnym tempie. W chwili pisania artykułu kosztował około 45 tys. Elon Musk jednakże się tym nie przejmuje, ponieważ stwierdził, że Bitcoin “za dużo pożera prądu”.

Źródło: finance.yahoo.com

Słowa miliardera odbiły się na całym rynku. BTC obecnie jest jednym z najbardziej deprecjonowanych aktywów, a jego cena w ciągu ostatniego tygodnia spadła o ponad 20%.

Elon Musk
Źródło: finance.yahoo.com

Źródło: Bloomberg

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close