HandelKultura i sztukaMarketingPaństwoPolitykaPolska

Tęczowe torby z Ikei zaatakowały uczucia posła Sośnierza xD

Tęczowe torby z Ikei znów w sprzedaży

Sieć sklepów Ikea wprowadziła do sprzedaży w Polsce limitowaną wersję tradycyjnej niebieskiej torby FRAKTA. Tęczowe torby Storstomma można kupić we wszystkich sklepach stacjonarnych IKEA w Polsce w cenie 9,99 zł, a cały dochód z ich sprzedaży firma przekaże na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Kampania Ikei nieprzypadkowo rozpoczęła się 17 maja, czyli w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.

Torba Storstomma to produkt IKEA, który oprócz podstawowej funkcji, jest również symbolem szacunku dla osób LGBT+ oraz wsparcia otwartości. Szacunek i włączanie są częścią naszych wartości w IKEA. Każdy z nas jest ważny, każdy jest słyszany i wkład każdego się liczy. Sprzedaż toreb Storstomma oznacza dla nas możliwość wsparcia oraz pomocy dzieciom i młodzieży narażonym na wykluczenie społeczne, we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

– mówi Susanna Romantsova, liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury przynależności w IKEA Retail w Polsce.

Co ciekawe, to nie pierwsza taka akcja. Tęczowe torby Ikea sprzedaje w Polsce już od dwóch lat. W zeszłym roku dochód z ich sprzedaży również trafił na konto Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i zasilił działalność telefonu 116 111. Dzięki temu można było odebrać dodatkowo ponad 1300 telefonów od nastolatków w kryzysie. Fundacja otrzymała również od szwedzkiej sieci produkty z przeznaczeniem na wsparcie placówek pomocowych i wsparcie finansowe.

Ikea zakłada, że w tym roku dochód ze sprzedaży toreb umożliwi odebranie dodatkowo nawet blisko 10 tysięcy połączeń od dzieci i młodych ludzi potrzebujących rozmowy o tym, co dla nich trudne i bolesne, a nie znajdujących rozwiązania i pomocy wśród najbliższych z ich otoczenia.

Zniszczyli żłobek “Tęczowy Domek”, bo nazwa kojarzy się z LGBT?

Tęczowe torby z Ikei atakują polską prawicę XD

Tęczowe torby nie spodobały się jednak posłowi Konfederacji Dobromirowi Sośnierzowi. Polityk stwierdził, że zbojkotuje sklep Ikea i już więcej nigdy nic tam nie kupi. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Większość komentujących wyśmiała i drwiła z Sośnierza, na co on stwierdził, że krytyczne komentarze to “reakcje lewaków”, które są “jak taśmowa produkcja z Ikei”.

Źródło: Wirtualne Media, Twitter

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close