Zdrowie i medycyna

Prominentna indyjska polityk poleca chorym na COVID-19… krowi mocz

Tymczasem przez kraj przetacza się druga fala pandemii.

W Indiach codziennie ginie około 4000 ludzi z powodu COVID-19, a setki tysięcy osób jest diagnozowanych na tę chorobę. Jednakże Hindusi znaleźli “tajemny sposób” na ratunek. Jest nim krowi mocz, który według ichniejszych wierzeń ma zbawienny wpływ na ludzkie życie. Taką tezę promuje także prominentna polityk, która przez to spotkał się z międzynarodową krytyką.

Pragya Thakur to 51-letnia polityk i przedstawicielka głównej Indyjskiej Partii Ludowej. Według kobiety idealnym lekiem na SARS-CoV-2 jest codzienne picie krowiego moczu, który ma ją chronić przed złapaniem wirusa. Lekarze załamują ręce, ponieważ każdego dnia spotykają się z tą samą prośbą – o umożliwienie pacjentom picie tego “trunku” oraz smarowanie ciała krowim łajnem.

Tymczasem posłanka przekonuje, że nie warto stosować szczepień, ponieważ krowie łajno jest “lekarstwem na całe zło”. Jej komentarze spotkały się z bardzo negatywną opinią innych rządzących oraz lekarzy, którzy muszą walczyć z licznymi fake newsami na temat COVID-19.

Jagan Patameedi, który jest jednym z polityków opozycyjnych, przekazał, że:

Oświadczenia takie jak te są obrazą dla wszystkich wirusologów, pracowników pierwszej linii, którzy robią wszystko ponad swoje możliwości, aby ratować życie.

W Rzeszowie szczepią wszystkich na COVID-19 bez względu na wiek i bez rejestracji!

Przedstawiciel Indyjskiego Stowarzyszenia Medycznego, doktor Ja Jayalal dodał:

Nie ma żadnych konkretnych dowodów naukowych, że krowie łajno lub mocz zwiększa odporność przeciwko Covid-19.

Niestety wielu Hindusów uważa krowy za święte i czczą je na każdym kroku. Przyczynia się to także do rozwoju epidemii, tym bardziej że zwłoki są wrzucane do rzeki Ganges. W niej z kolei rzesza Hindusów codziennie się kąpie, a nawet przygotowuje z niej napary.

Źródło: The Sun

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close