Business lifestyleHandelMarketingOchrona środowiskaPolskaTechnologie

Lidl wprowadzi przyjazne dla środowiska, ekologiczne paragony

Lidl wprowadzi ekologiczne paragony

Jak informuje portal Wirtualne Media, sieć sklepów Lidl Polska wprowadzi paragony bardziej przyjazne dla środowiska.

Zgodnie z ideą „W trosce o lepsze jutro” nieustannie poszukujemy nowych, bardziej ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest wymiana papieru do paragonów na bardziej przyjazny środowisku. Aktualnie, do momentu wyczerpania zapasów, w trosce o ochronę zasobów korzystamy jeszcze z dotychczasowego rozwiązania.

– informuje Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji korporacyjnej i CSR w Lidl Polska.

Lidl będzie kolejną, która wprowadzi bardziej przyjazne dla środowiska paragony. Kilka dni temu sieć sklepów Kaufland poinformowała, że wprowadził w Polsce szaro-niebieskie paragony, które posiadają certyfikat FSC i pochodzą „z odpowiedzialnej gospodarki leśnej”. Papier termiczny ma być także odporny na blaknięcie, będzie go można wrzucać do pojemników na papier i poddać recyklingowi. W sklepach Kaufland tego typu rozwiązanie wprowadzono już wcześniej w Czechach, Niemczech oraz na Słowacji.

Paragon jest produkowany bez chemicznych wybielaczy, jest odporny na działanie promieni słonecznych i może być trwale archiwizowany bez blaknięcia.

– czytamy w komunikacie.

Banaś skarży się w UE, że jako szef NIK jest prześladowany przez służby

Lidl dba o środowisko

To nie jedyne proekologiczne działanie Lidla. Sieć zapowiedziała, że w tym roku ponad 120 jej sklepów będzie posiadać instalację fotowoltaiczną. Firma stawia na fotowoltaikę jako bezemisyjne źródło produkcji energii elektrycznej. Pierwszy budynek z taką instalacją został otwarty 29 kwietnia w Rogoźnie.

W budynku wykorzystano rozwiązania ekologiczne, takie jak odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystany do ogrzewania obiektu, rekuperację, pełne energooszczędne oświetlenie LED wewnątrz obiektu oraz na parkingu, pompy ciepła połączone z geotermią jako odnawialne źródło energii i fotowolitaika.

Dodatkowo rozwiązanie to ma zostać zastosowane również w już istniejących 60 placówkach handlowych. To w efekcie spowoduje, że w 2021 roku w sieci sklepów Lidla będzie ponad 120 placówek z tego rodzaju rozwiązaniem. Lidl planuje również otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego – obecnie realizowane są prace projektowe. Rozwiązania fotowoltaiczne stosuje też sieć sklepów Żabka Polska. Pierwszy sklep z taką instalacją sieć uruchomiła w Warszawie jesienią 2020 roku.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close