Biznesowi celebryciGospodarka

Patoprezydent Mariusz Max Kolonko nakazuje prace w kopalni Turów xD

Patoprezydent Mariusz Max Kolonko, to niegdyś szanowny dziennikarz, a teraz człowiek, który zgubił się w schowku na miotły. Daje jednak o sobie znać od czasu do czasu, np. wzywając do wojny z Chinami, kooperacją z Lechem Wałęsą, bądź “anulowaniem” wyborów prezydenckich. Tym razem nakazał swoim poddanym kontynuowanie wydobycia węgla w kopalni Turów, która ma zostać zamknięta.

Zgodnie z decyzją TSUE kopalnia Turów ma zaprzestać wydobywania węgla brunatnego, ze względu na szkody środowiskowe. Przeszkadza to bowiem Czechom, którzy zgłaszali swoje wątpliwości.

Generalnie chodziło im o to, że nie pasuje im wzrost zanieczyszczeń blisko granicy oraz to, że rząd polski nie przeprowadzał rozmów z Pragą o kontynuowanie działalności kopalni. A to, według zapisów Zielonego Ładu, jest konkretnym powodem do przywoływania rządu do porządku.

Kopalnia Turów zostanie zamknięta przez czeski pozew?

Dodatkowym problemem, na który zwracały czeskie władze, był wpływ kopalni na zmniejszenie się wód gruntowych w terenach przygranicznych. Natomiast wydanie zezwoleń na działanie kopalni do 2026 roku, a potem nawet do 2044, co przelało czarę goryczy.

Z tego powodu Czechy domagały się zaprzestania wydobywania węgla brunatnego do czasu decyzji TSUE. Trybunał przychylił się do wniosku Czechów, a w oświadczeniu przedstawiciele napisali:

Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Podnoszone przez Czechy zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych.

Generalnie jest do naprawdę duży problem dla całego województwa. Jak przekazuje Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE GiEK (PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna):

To prosta droga do niekontrolowanej eksplozji problemów społecznych, wynikających z braku środków do życia dla tysięcy pracowników PGE i jej partnerów biznesowych, podtrzymujących gospodarkę całego regionu. […] Od istnienia kopalni i elektrowni zależy byt blisko 80 tys. pracowników i współpracowników oraz ich rodzin. Zamknięcie kopalni doprowadzi do zapaści całego regionu, którego mieszkańcy nie mają realnych perspektyw na znalezienie w najbliższym czasie innej pracy lub alternatywnych źródeł dochodu.

Patoprezydent Max Kolonko sprzymierzył się z Lechem Wałęsą xD

Patoprezydent Mariusz Max Kolonko z kolejną odezwą do wiernych

Tymczasem do sytuacji odniósł się patoprezydent Mariusz Max Kolonko, który wiecznie próbuje pokazać swoje oblicze. Na Facebooku napisał, że “prace w kopalni Turów będą kontynuowane” . Nakazał też pracownikom, żeby podwójnie zwiększyli wydobycie.

Źródło: Mariusz Max Kolonko

Patoprezydent Max Kolonko wypowiada wojnę Chinom i wspomina Wałesę xD

 

I pewnie, można się chwilę pośmiać z Maxa, ale prawda jest nieco gorzka. Były dziennikarz z każdym miesiącem coraz bardziej “odlatuje” w swoich postach i nie widzi w tym problemu. Oczywiście nie widzą tego jego wyznawcy spod znaku drużyny #R, podczas gdy obsesja Kolonki i jego urojenia wydają się pogłębiać.

Tagi

Polecane artykuły

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close