Biznesowi celebryci

Prokuratura: Zbigniew Stonoga zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju

Władze państwa nie mają wątpliwości.

Zbigniew Stonoga był wielokrotnie oskarżany za malwersację, przywłaszczenie pieniędzy, czy nawet pranie brudnych pieniędzy. Na początku kwietnia został skazany na 2 lata więzienia za “zastosowanie przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności”. Tymczasem Prokuratura Regionalnej w Lublinie nakazała usunięcie jego profili na FB i TT ze względu na… zagrożenie bezpieczeństwa wewnętrznego Rzeczypospolitej Polskiej.

O sprawie informuje “Gazeta Stonoga”, czyli de facto portal stworzony przez biznesmena. Według informacji, w połowie maja usunięto profil Zbigniewa Stonogi na Facebooku i Twitterze:

[…] na wniosek prokuratury Regionalnej w Lublinie w uzasadnieniu których podano, że działalność Zbigniewa Stonogi zagraża bezpieczeństwu wewnętrznemu Rzeczypospolitej Polskiej.

UDOSTĘPNIJ !!!
Zbigniew Stonoga informuje Państwa, że jego główny profil na Fb wokół którego było skupionych 750 tyś….

Opublikowany przez Gazeta Stonoga Wtorek, 18 maja 2021

Opublikowany przez Gazeta Stonoga Wtorek, 18 maja 2021

Poinformowano również, że wszystkie inne profile na Facebooku są fałszywe i korzystają z niewiedzy internautów. Prawdopodobnie służą m.in. do wymuszenia przekazania danych, lub udostępniać treści niezwiązane z działalnością Stonogi.

Sam biznesmen wielokrotnie negatywnie wypowiadał się o rządzie PiS i Zbigniewie Ziobro. Według biznesmena oskarżenia są “prywatną wojną” skierowaną wobec niego i mają go zastraszyć i uciszyć. Tymczasem w 2020 prawomocnie skazano go na 8 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki na rzecz WOŚP. Oskarżenie dotyczyło pomówienia sędziego Jarosława Gwizdaka i Sądu Rejonowego Katowice-Zachód.

Stonoga zatrzymany w Niderlandach! Cykl się dopełnił!

Obecnie przebywa w areszcie w Holandii, ponieważ uciekł z kraju i był poszukiwany przez polskie sądy, w tym Europejskimi Nakazami Aresztowania. 25 maja zostanie wydana decyzja w Amsterdamie na temat jego ekstradycji do Polski.

Źródło: Gazeta Stonoga

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close