Kultura i sztuka

Wokalista z Måneskin, zwycięzców Eurowizji, brał narkotyki na wizji?

Eurowizja 2021 za nami, zwycięzcą okazał się włoski zespół rockowy Måneskin, który zebrał w sumie 529 punktów. Ich piosenka Zitti e Buoni, zdobyła dużą sympatię widzów i jury. To trzecia wygrana Włoch w historii tego konkursu. Tymczasem na wizji doszło do dość niecodziennej sytuacji z wokalistą Damiano Davidem, który według widzów mógł brać kokainę na wizji.

Måneskin, to zespół założony w 2016 roku w Rzymie. W jego skład wchodzą wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio. Nazwa zespołu pochodzi z języka duńskiego i oznacza “światło księżyca”. W 2017 wzięli udział we włoskim X-Factor, w którym zajęli 2 miejsce.

Tymczasem w czasie prezentacji zespołów doszło do niecodziennej sytuacji, którą zauważyli widzowie. Wokalista Damiano David pochyla się nad stołem i szybko zostaje przywołany do porządku przez perkusistę, który kopie go nogą. Wszystko dlatego, że można było pomyśleć, że artysta zażywa wówczas kokainę.

Kurski chwali występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji:”Był najlepszy”

Eurowizja 2021: Włoski zespół Måneskin zwycięzcą konkursu

Sytuacja stała się na tyle niezręczna, że jeden z dziennikarzy zapytał wokalistę Måneskin o to na konferencji. Artysta zdecydowanie zaprzeczył, twierdząc, że rozbiła mu się szklanka, a cały incydent jest zwykłym nieporozumieniem.

Warto jednak zauważyć, że obok Davida byli dziennikarze i inni muzycy, a sam stół, na którym rzekomo miały być narkotyki, jest znacznie niżej.

Sam zespół Måneskin wydał w tej sprawie oświadczenia wraz z informacją, że są gotowi poddać się badaniu na obecność narkotyków w organizmie.

Eurowizja 2021
Źródło: Måneskin instgram official

 

Eurowizja 2021 wyniki:

Głosy jury i widzów liczą się 50:50.

  1. Włochy – Måneskin – Zitti e Buoni
  2.  Francja – Barbara Pravi – Voila
  3.  Szwajcaria – Gjon Tears – Tout l’univers
  4.  Islandia – Dadi Freyr – 10 years
  5.  Ukraina – Go_A – Shum
  6.  Finlandia – Blind Channel – Dark Side
  7.  Malta – Destiny – Je Me Casse
  8.  Litwa – THE ROOP – Discoteque
  9.  Rosja – Manizha – Russian Woman
  10. Grecja – Stefania – Last Dance

Reprezentant Polski, Rafał Brzozowski, zajął 14 miejsce na 17 możliwych w II półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji.

Źródło: Poinformowani.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close