Kultura i sztuka

Kevin Spacey wraca na ekrany! Jego nowa rola to walka o dobre imię?

Wielki powrót po trzech latach.

Kevin Spacey przez lata był jednym z najpopularniejszych aktorów w Hollywood. Niestety od ponad trzech lat jest wyautowany przez oskarżenia na temat rzekomych gwałtów. Nic mu na razie nie udowodniono, dlatego teraz wraca na ekrany w filmie Francesco Nero. I co istotniejsze, jego rola w filmie jest dość przekorna.

Kevin Spacey, to dwukrotnie zdobywca Oscara, którego karierę zerwały doniesienia o rzekomych gwałtach i molestowaniach seksualnych młodych mężczyzn. Incydenty miały zdarzać się cyklicznie przez wszystkie lata jego działalności artystycznej. W wyniku oskarżeń aktor musiał wycofać się z życia publicznego oraz został usunięty z serialu House of Cards, w którym grał główną rolę.

Zaczęło się od Anthony’egp Rappa, który w październiku 2017 roku oskarżył go publicznie o molestowanie seksualne. Mężczyzna stwierdzi wówczas, że Spacey próbował go przemocą zmusić do czynności seksualnych, kiedy był zaledwie dzieckiem. Do incydentu miało dojść w 1986 roku, kiedy Rapp miał tylko 14 lat.

Polska oferta Netflixa uboższa o ponad 2 tysiące tytułów

Od tego momentu, coraz więcej osób zgłaszało swoje uwagi na temat zachowania Spaceya. Według zarzutów sprawa dotyczyła aż 20 mężczyzn, którzy mieli być rzekomo napastowanych przez słynnego aktora. Do sytuacji miało dochodzić nawet w teatrze The Old Vic w Londynie, w którym Kevin Spacey był dyrektorem artystycznym od 2004 do 2015 roku. Aktor zaprzeczał jednak wszystkim oskarżeniom i jak dotąd nie udowodniono mu winy, a wszystkie sprawy zostały umorzone.

Spacey wyznał w jednym z podcastów Bits & Pretzels, że:

Nie sądzę, żeby dla kogoś było niespodzianką, gdy powiem, że cały mój świat zmienił się jesienią 2017 r. Moja praca, wiele związków, pozycja w biznesie – wszystko przepadło w ciągu kilku godzin.

Nowy film z Kevinem Spacey

Po trzech latach ciszy, którą aktor stosownie przerywał od czasu do czasu, umieszczając filmy ze swojego życia. Dlatego wiadomość o filmie, którego robocza nazwa to “L’uomo che disegno Dio” (Mężczyzna, który rysował Boga), przyjęto bardzo pozytywnie wśród internautów.

Spacey zagra detektywa, którego zadaniem jest przeprowadzić śledztwo w sprawie genialnego, niewidomego artysty, którego niesłusznie oskarżono o pedofilię. Na ekranie pojawi się także Vanessa Redgrave i jej mąż Francesco Nero, który jest jednocześnie reżyserem produkcji.

Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć już w najbliższym czasie.

Źródło: Wirtualne Media, Filmweb

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close