Kultura i sztuka

Wokalista Måneskin z Eurowizji, został zbadany na obecność narkotyków

Zwycięzcy konkursu muszą mierzyć się z oskarżeniami.

Damiano David, wokalista z Måneskin, który wygrał Eurowizję 2021, poddał się badaniu na obecność narkotyków w organizmie. To pokłosie afery, która wybuchła po imprezie. Na jednej z relacji artysta pochyla się nad stołem i wykonuje ruch, który kojarzy się z zażywaniem kokainy. Zespół wydał w tej sprawie oświadczenie, ale to było za mało.

Konkurs Eurowizja 2021 za nami. Rafał Brzozowski, który był reprezentantem Polski, zdobył 33. miejsce na 39 możliwych. Tymczasem do największej kontrowersji doszło w związku z zachowaniem wokalisty Måneskin, który rzekomo zażywał narkotyki

Sytuacja z zespołem Måneskin mogłaby mieć poważne konsekwencje, łącznie z pełną dyskwalifikacją zespołu. Z tego powodu wokalista zdecydował się poddać badaniu, ponieważ zdecydowanie zaprzecza, że doszło do takiej sytuacji.

Wokalista z Måneskin, zwycięzców Eurowizji, brał narkotyki na wizji?

Damiano David stwierdził na konferencji, że jego koledze z zespołu zbiła się szklanka, dlatego sprawdzał, co się stało. Na dowód tego zostały później udostępnione zdjęcia ze zdarzenia.

Europejska Unia Nadawców przekazała w oficjalnej informacji, że przychyli się do prośby wokalisty, aby poddać go badaniu na narkotyki w organizmie. Sam David informuje, że jest przeciwko narkotykom i nie ma z nimi nic wspólnego.

Rock’n’roll never dies, tonight we made history. We love u.

Opublikowany przez Måneskin Sobota, 22 maja 2021

Na potwierdzenie słów artysty, komisja potwierdziła, że nie znaleziono w loży Måneskin, żadnych narkotyków. W oświadczeniu napisano:

Test na obecność narkotyków w organizmie Damiano Davisa z Måneskin negatywny. Wokalista poddał się dobrowolnie testowi po ESC wobec publicznych oskarżeń i nagonki mimo szybkiego oświadczenia zespołu. Według EBU zamyka to wszystko sprawę.

Dodatkowo Europejska Unia Nadawców napisała, że jest zaskoczona rozwojem sytuacji.

Jesteśmy zaniepokojeni, że nieścisłe spekulacje prowadzące do fałszywych wiadomości przyćmiły ducha i wynik wydarzenia i niesprawiedliwie wpłynęły na zespół. Chcemy jeszcze raz pogratulować Måneskin i pogratulować im ogromnego sukcesu. Cieszymy się na współpracę z naszym włoskim członkiem Rai przy organizacji spektakularnego Konkursu Piosenki Eurowizji we Włoszech w przyszłym roku.

Eurowizja 2021 wyniki:

Głosy jury i widzów liczą się 50:50.

  1. Włochy – Måneskin – Zitti e Buoni
  2.  Francja – Barbara Pravi – Voila
  3.  Szwajcaria – Gjon Tears – Tout l’univers
  4.  Islandia – Dadi Freyr – 10 years
  5.  Ukraina – Go_A – Shum
  6.  Finlandia – Blind Channel – Dark Side
  7.  Malta – Destiny – Je Me Casse
  8.  Litwa – THE ROOP – Discoteque
  9.  Rosja – Manizha – Russian Woman
  10. Grecja – Stefania – Last Dance
Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close