Business lifestyleMarketingMotoryzacjaPaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Rusza… loteria szczepionkowa. Do wygrania samochód za zaszczepienie

Loteria szczepionkowa dla Polaków

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że 1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień. Loteria szczepionkowa ma zachęcić Polaków do szczepień przeciwko COVID-19. W ramach loterii będzie można wygrać samochody hybrydowe, ale przewidziane są też nagrody pieniężne. Na ten cel zostanie przeznaczone 140 mln zł.

Za dwa tygodnie z Totalizatorem Sportowym pokażemy dokładnie, jak ten program będzie wyglądał. To będzie zadanie realizowane przez Totalizator Sportowy. Poza tym włączy się w to przedsięwzięcie również szereg spółek skarbu państwa.

– tłumaczył szef kancelarii premiera.

Dworczyk dodał, że “formuła loterii umożliwi dołączenie samorządom, które tak jak Warszawa zgłaszały chęć włączenia się do takiej loterii, mając bardzo atrakcyjne nagrody w swoich miastach, dla swoich mieszkańców”.

Postaramy się stworzyć taką możliwość, jeśli samorząd nie będzie chciał sam zorganizować taką loterię, będzie mógł się do niej dołączyć.

– powiedział.

Ohio: Loteria z milionem dolarów za zaszczepienie na COVID

Co można wygrać?

Szef KPRM przekazał również, że loteria szczepionkowa będzie oferowała “atrakcyjne nagrody”.

Mniej więcej co 2000 osoba, która będzie się szczepiła, będzie otrzymywała 500 złotych. To nagroda gwarantowana. Każdy uczestnik tej loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Co tydzień będą losowane nagrody po 50 tysięcy złotych, do tego różnego rodzaju nagrody rzeczowe, jak hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo czy ubezpieczeniowe, co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tysięcy złotych plus samochód hybrydowy i w finale dwa razy po milion złotych i również samochód hybrydowy.

– mówił.

Wierzymy, wzorem innych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, że taka loteria pozytywnie wpłynie na zainteresowanie programem szczepień. Na te wszystkie działania, w pierwszym rzędzie ze środkami dla samorządów, wydamy 140 milionów złotych. To jest bardzo dużo pieniędzy. Ale to są pieniądze przeznaczone po to, byśmy jak najszybciej poradzili sobie z pandemią, jak najszybciej mieli zaszczepioną większą część populacji, bo to jest jedyna droga, żeby pokonać koronawirusa.

– podkreślił szef kancelarii premiera.

Do wtorku w Polsce wykonano ponad 18 mln szczepień, liczba osób w pełni zaszczepionych wyniosła blisko 5,7 mln.

Jak wyjaśnił Dworczyk, loteria szczepionkowa będzie również dostępna dla osób, które już się zaszczepiły. One także będą mogły brać udział w loterii programu szczepień i wygrać nagrody.

Źródło: TVN24

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close