Polska

Anna Kalczyńska z TVN sprzeciwia się transformacji Alei Jerozolimskich

Pomysł Trzaskowskiego nie spodobał się dziennikarce TVN.

Nowy pomysł Rafała Trzaskowskiego i Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie dotyczy transformacji Alei Jerozolimskich. Ma być bardziej ekologicznie, ale również wywołuje skrajne emocje. Wszystko dlatego, że kierowcy będą mieli jeden pas ruchu, co może spowodować ogromne korki. Anna Kalczyńska z TVN zaprotestowała przeciwko planowanym zmianom.

Władze Warszawy planują zwężenie jednej z głównych arterii stolicy. Likwidacja jednego pasa Alei Jerozolimskich ma sprawić, że miasto będzie bardziej ekologiczne. Z kolei więcej miejsca zyskają rowerzyści, dla których będzie utworzona ścieżka o szerokości 3 metrów z obydwu stron drogi.

Warszawa: 85-letni właściciel Radio Cafe bankrutuje! Musiał sprzedać mieszkanie…

Jak przekonuje Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy  Michał Olszewski, modernizacja ma na celu zwiększenie miejsca dla pieszych, busów i rowerzystów. Rafał Trzaskowski i jego ekipa pragną bowiem stworzyć “zieloną Warszawę”, na miarę Amsterdamu. Pomiędzy jezdnią zostanie utworzona ścieżka drzew, ponadto zmiany dotkną także parkujących. Według planów będzie można parkować jedynie równolegle, więc kierowcy będą mieli znacznie większy problem ze znalezieniem miejsca parkingowego.

Warszawa: Przebudowa Alei Jerozolimskich wywoła ogromne korki?

Plany przebudowy Alei Jerozolimskich nie wszystkim przypadły do gustu. Wielu internautów chwali pomysł zazielenia Warszawy, ale kosztem mogą być duże opóźnienia, korki i zablokowana stolica w godzinach szczytu. Do krytyki dołączyła dziennikarka TVN, Anna Kalczyńska, która na Twitterze opublikowała wczoraj zdjęcie z korka w centrum Warszawy.

Prezenterka oznaczyła warszawski ratusz i Rafała Trzaskowskiego na Twitterze. Napisała bezpośrednio do włodarzy miasta:

Przepraszam – czy można oprotestować pomysł transformacji Alej Jerozolimskich? Czy pomysły można konsultować. Gdzie niby mają podziać się Ci wszyscy, którzy o 17.30 próbują przebić się przez centrum? Podróżni z bagażami z dworca?

Jej komentarz spotkał się z krytyką ze strony proekologicznej części internautów. Według nich ograniczenie pasów ruchu i wspieranie buspasów i tramwajów oraz ścieżek rowerowych wpłynie pozytywnie na ruch w stolicy.

Wiceminister Sebastian Kaleta z PiS powiedział podczas konferencji prasowej, że:

Apelujemy do prezydenta Rafała Trzaskowskiego, aby to szaleństwo zatrzymał, aby anulował planowany przetarg na realizację zwężenia Al. Jerozolimskich. Zwężenie głównej arterii miasta do jednego pasa jest niespotykane na skalę europejską.

Irytacji nie kryje również dziennikarz Krzysztof Stanowski, który na Twitterze również sprzeciwia się planom Trzaskowskiego:

Źródło: DoRzeczy

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close