InwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaNaukaPaństwoPolska

Klasa Disco Polo nagrała cover z Boys i wyszło… discopolowo

Klasa Disco Polo w Michałowie

W podlaskim liceum w Michałowie ruszyła we wrześniu klasa z profilem disco polo. Zainteresowanie tak zwaną klasą estradową przeszło oczekiwania pomysłodawców.

Dokumenty złożyło 27 uczniów, co oznacza, że spokojnie uruchomimy jedną klasę. Pomysł załapał, tym bardziej, że ci uczniowie są nie tylko z Michałowa, ale też z okolic.

— mówił przed rozpoczęciem roku szkolnego Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa.

Na pomysł utworzenia klasy estradowej w michałowskim liceum, wpadł rok temu burmistrz gminy Marek Nazarko

Jaką szkołę stworzyć na Podlasiu? Jeśli hutnicza to na Śląsku, bo Śląsk to górnictwo, jeżeli morska – to Gdańsk, Gdynia, Szczecin. A Podlasie to? Z czego jesteśmy silni i kojarzeni w całym kraju? Co jest atrakcyjne dla młodzieży i jest jednocześnie dobrym sposobem na życie? Pierwsza w Polsce szkoła disco polo.

— przekonywał burmistrz Michałowa.

Wiele osób nie wierzyło, że taka klasa powstanie. Mimo iż pomysł utworzenia takiej klasy był przez wielu wyśmiewany, to spotkał się z pozytywną reakcją Ministerstwa Edukacji Narodowej.

To być może chwyci, a nie ma chyba w tym nic złego, aby młodzież, ludzie, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego profesjonalnie przygotowywani. Ale to młodzi ludzie zdecydują ostatecznie, czy z tej oferty będą chcieli skorzystać.

— mówił szef MEN, Dariusz Piontkowski.

W Słupsku powstanie… klasa vlogerska. Zastąpi klasę dziennikarską

Pierwsze efekty

Dzięki współpracy ze znaną w branży disco polo wytwórnią Green Star, zajęcia w szkole odbywać się będą pod opieką specjalistów i gwiazd związanych ze sceną klubową i nurtem disco polo. Wśród nauczycieli w klasie estradowej prym wiedzie legenda Disco Polo, Marcin Miller.

Będę przyjeżdżał i będę chciał przekazać młodzieży wszystko to, czego nauczyłem się będąc w zespole, na scenie.

– mówił wcześniej lider zespołu Boys.

W ramach zajęć, uczniowie mają do wyboru zajęcia wokalne, muzyczne lub taneczne. W szkolnej ofercie znajdą się również zajęcia dodatkowe z techniki studyjnej, na których młodzież pozna tajniki pracy realizatora dźwięku czy produkcji muzycznej.

I są już pierwsze efekty nauki. Klasa wypuściła właśnie swój pierwszy utwór Disco Polo do sieci. Utwór zatytułowany “Wciąż pamiętam” to cover piosenki zespołu Boys. W teledysku występuje również Marcin Miller.

Wśród redaktorów na naszym portalu nie ma raczej fanów tego rodzaju muzyki, więc trudno nam oceniać ten utwór. Zostawiamy to naszym czytelnikom:

11 milionów na Centrum Disco Polo

To jednak nie wszystko. Władze Michałowa postanowiły także wybudować Centrum Muzyki Disco Polo. Z przedstawionego projektu wynika, że wybudowane zostaną hala widowiskowa oraz muzeum. Budynek ma powstać do 2026 roku, a jego budowa sfinansowana głównie ze środków unijnych, w ramach przedsięwzięć strategicznych dla rozwoju województwa podlaskiego.

Fot. Michalowo.eu
Fot. Michalowo.eu

Według władz miasta koszt budowy Centrum to około 11 milionów złotych. 15% kosztów inwestycji pokryje samorząd, a  ponad 9,3 miliona złotych ma pochodzić ze środków unijnych. Marek Nazarko, burmistrz Michałowa zachwala projekt i twierdzi, że obiekt ,,przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu oraz wpłynie na rozwój społeczny”:

Disco polo jest obecne w Polsce i na świecie od prawie 30 lat i na tyle zadomowiło się̨ w polskiej kulturze, że obecnie nie da się zamknąć́ oczu i udawać, że tego nie ma. My to widzimy i rozumiemy. Od nowego roku szkolnego rusza w Michałowie szkoła o profilu estradowym disco polo. Centrum to kolejny krok.

Źródło: YouTube, Polsat News

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close