HandelKultura i sztukaMarketingPaństwoŚwiat

Hiszpańska poczta oskarżona o rasizm przez ,,znaczki równości”

Hiszpańska poczta oskarżona o rasizm

Hiszpańska poczta została oskarżona o szkodliwe i przynoszące skutki odwrotne do zamierzonych podejście do równości po wydaniu zestawu antyrasistowskich znaczków o zabarwieniu skóry. „Znaczki równości” miały uwydatnić nierówności, ale problem w tym, że znaczek o najjaśniejszym kolorze skóry był wart ponad dwa razy więcej niż najciemniejszy.

We wtorek Correos España zaprezentowała zestaw czterech „znaczków równości”: blady za 1,60 euro, nieco ciemniejszy 1,50 euro, brązowy 0,80 euro i czarny za 0,70 euro. Hiszpańska poczta podała, że ​​inicjatywa, która została opracowana we współpracy z krajową federacją SOS Racismo, została uruchomiona w pierwszą rocznicę zabójstwa George’a Floyda, aby pomóc uwydatnić utrzymujące się nierówności.

W Correos uważamy, że wartość osoby nie powinna mieć żadnego koloru, dlatego wprowadzamy na rynek Equality Stamps, kolekcję znaczków, w której im ciemniejszy kolor znaczka, tym mniejsza jest jego wartość. To odzwierciedlenie bolesnej i niesprawiedliwej rzeczywistości, która nie powinna istnieć.

– poinformował serwis.

Jednak projekt spotkał się z szybką krytyką ze strony aktywistów przeciwko rasizmowi. Antumi Toasijé, historyk, który przewodniczy rządowej Radzie ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej lub Etnicznej, powiedział, że ,,kampania, która irytuje tych, których próbuje bronić, jest zawsze błędem” i wezwał Correos do wycofania znaczków.

Jeśli chodzi o walkę z rasizmem, ironią, podwójnymi znaczeniami i “Trzeba o tym rozmawiać, nawet jeśli jest źle”, nie pomagajcie.

– powiedział na Twitterze .

Biden przedstawił plan wydatków – 6 bilionów dolarów i ogromny deficyt

Skutek odwrotny od zamierzonego

Madrycki oddział SOS Racismo również ubolewał nad inicjatywą, którą zaprezentowała hiszpańska poczta.

Ta niefortunna kampania pokazuje, jak konieczne jest stworzenie lepszego porozumienia antyrasistowskiego w Hiszpanii. Rasizm to nie tylko kolor skóry; jest to problem systemowy i historyczny, który został stworzony, aby uprzywilejować niektóre sektory społeczeństwa i poniżać inne

– przekazał odział

Moha Gerehou, hiszpański pisarz i były prezes SOS Racismo Madrid, powiedział Associated Press, że znaczki były „sprzecznością nie do pokonania”, dodając:

Koniec końców kampania antyrasistowska wydała wyraźny rasistowski przekaz.

Hiszpańska poczta Correos España powiedziała, że nie będzie komentowała tej sprawy.

Źródło: The Guardian

 

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close