ŚwiatZdrowie i medycyna

Kim Jong-un wypowiada wojnę gołębiom i kotom. Co przeskrobały?

Ptaki mają zostać wybite na terenie całego państwa.

Kim Jong-Un, czyli tyran rządzący Koreą Północną znalazł kolejnego wroga ojczyzny. Są nimi gołębie, które oskarżył o szkodliwe działanie na rzecz państwa. Biedne ptaki mają według watażki roznosić COVID-19, który obecnie zbiera tam tragiczne żniwo. I choć nie ma na to dowodów, to gołębie mają zostać wybite na terenie całej Korei Północnej. Dyktator na cel wziął sobie także koty, które wg. przywódcy roznoszą koronawirusa.

Kim Jong-Un nie chce walczyć jedynie z gołębiami. Na celowniku dyktatora padły również koty, które także mają zostać wyeliminowane. Władze w miastach Hyesan i Sinuiju nakazały mieszkańcom pozbycie się wszystkich zwierząt, aby “nie roznosiły plugastwa i wirusów”.

Jak informują zagraniczne media, czteroosobowa rodzina została umieszczona w więzieniu za potajemne hodowanie kota. Wszystko dlatego, że stwierdzili, że kot zdechł, ale funkcjonariusze dostrzegli go w pobliżu ogrodzenia. Kara była bezwzględna – 20 dni w izolatce.

Służby straży granicznej próbowały pochwycić kota, ale uciekł przed “dzielnymi” funkcjonariuszami.

37-letni przywódca narodu obawia się, że ptaki przylatujące z Chin mają roznosić koronawirusa, który w ostatnim czasie przyczynił się do kolejnej katastrofy humanitarnej w Korei Północnej.

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Kim Dzong Un żyje i ostrzega przed koronawirusem, Szumowski odpoczywa na Kanarach

Kim Jong-un oskarża zwierzęta o ściągnięcie COVID-19 do kraju

Kim Jong-un nie poprzestał na tym. W ostatnim czasie nakazał usunięcie wszystkich chińskich leków ze szpitali w Pjongjangu, Najwyższy Przywódca nakazał naukowcom zaprzestanie chińskich prób szczepionki przeciwko koronawirusowi i rozpoczęcie produkcji krajowej szczepionki. Oprócz tego, w ostatnim czasie zakazał wszystkich  “niesocjalistycznych” fryzur.

Decyzja o blokadzie chińskich leków i szczepionek powstała po śmierci ulubionego urzędnika dyktatora. Mężczyzna “miał umrzeć” niedługo po przyjęciu chińskiej wakcyny na COVID-19, co wywołało furię biurokraty.

Korea Północna twierdzi, że podczas pandemii nie odnotowała żadnych potwierdzonych przypadków Covid-19. Mimo to promuje leki produkcji krajowej, ponieważ zagraniczne metody leczenia są powszechnie niedostępne z powodu sankcji nałożonych przez ONZ.

Źródło Daily NK

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close