Doradztwo biznesoweFinanse i ubezpieczenia

Dubaj: Władze ostrzegają przed kryptowalutą DubaiCoin. To oszustwo

Kryptowaluty w ostatnim czasie coraz częściej przyprawiają o zawrót głowy wielu inwestorów. Cena Bitcoina od dłuższego czasu spada, podobnie jak innych wirtualnych walut. Tymczasem w ostatnim czasie pojawiła się kryptowaluta DubaiCoin, która zyskała niemal 1100% na wartości w ciągu 24h. Okazuje się, że to scam.

Twórcy DubaiCoin twierdzili, że ich waluta została uznana za oficjalny środek wirtualny, który będzie akceptowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po tej wiadomości, tysiące inwestorów rzuciło się na jej zakup.

W następstwie tego Dubajskie Centrum Bezpieczeństwa Elektronicznego szybko zdementowało tę wiadomość. Eksperci stwierdzili, że DubaiCoin, to wyrafinowana kampania phishingowa mająca na celu kradzież danych osobowych.

Zamknęli kopalnię Bitcoina, bo myśleli, że to plantacja marihuany

Jednocześnie władze w Dubaju wydały ostrzeżenie, że nie powinno się w nią inwestować w obawie przed utratą wszystkich środków pieniężnych. Początkowo media podłapały wiadomość o stworzeniu DubaiCoin oraz rozpowszechniało fałszywe informacje, że agencja Arabian Chain Technology stoi za tym aktywem. Szybko jednak wyszło na jaw, że także w tym zakresie wiadomość była fałszywa.

Kolejne oszustwo na giełdzie kryptowalut. Uważaj na DubaiCoin

Z kolei strona oficjalna DubaiCoin jest nastawiona na phishing. DubaiCoin został uruchomiony w pierwotnej cenie 0,17 USD. Następnie pojawił się na wielu giełdach kryptowalut, ale szybko został z nich usunięty. Dalej można go jednak kupić w sieci, a jego cena oscyluje wokół 1,10 USD.

Źródło: crypto.com

Wielkie oszustwo na kryptowalutach. Tysiące osób straciło pieniądze

Ostrzeżenie Dubaju pojawia się w czasie, kiedy oszuści coraz częściej próbują spieniężyć popularność wokół kryptowalut. Tymczasem stworzenie oszustwa na bazie kryptowalut jest banalnie proste, choć trzeba na początek nieco funduszy.

Według doniesień, od października prawie 7000 osób zgłosiło straty w wysokości ponad 80 milionów dolarów na oszustwach na całym świecie, przy średniej stracie 1 900 dolarów.

Źródło: Arabian Business

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close