Biznesowi celebryciPolitykaPolska

Joanna Senyszyn ujawniła swoją emeryturę. Kwota robi duże wrażenie

Joanna Senyszyn, to jedna z najbarwniejszych postaci polskiej lewicy. Znana jest też ze swojej dość barwnej osobowości i dla niektórych – nieco irytującego głosu. Niemniej jednak polityk może pochwalić się ogromnymi zarobkami, które również towarzyszą jej podczas emerytury. Ile miesięcznie otrzymuje była europosłanka?

Sejm opublikował sprawozdania finansowe za poprzedni rok. Wielu z nich, jak na przykład profesor Joanna Senyszyn pobiera emerytury Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Polityk Lewicy dodatkowo pobiera wysokie świadczenie z Parlamentu Europejskiego, ze względu na swoją pracę w Brukseli.

500+ i 14. emerytura będą wypłacane tylko zaszczepionym na COVID-19?

Senyszyn jest już stałą bywalczynią parlamentu i bardzo doświadczonym politykiem. Została wybrana do sejmów IV, V, a także VI kadencji, w latach 2001-2009. Następnie w latach 2009-2014 była deputowaną do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. W 2019 powróciła do parlamentu, uzyskując mandat na Sejm IX kadencji.

Polityk pobiera polską emeryturę już od dwóch lat. Według oświadczenia majątkowego, które przedstawiła posłanka, z ZUS pobiera aż 154 348,18 złotych rocznie. Oznacza to, że miesięcznie zarabia nawet 12 861,93 złote. Ponadto dzięki pracy na rzecz Parlamentu Europejskiego otrzymuje 18510,84 euro w ciągu roku, czyli około 83 tysięcy złotych rocznie. Miesięcznie zarabia zatem 1543 euro, co daje około 7 tysięcy złotych.

Suma summarum oznacza to, że posłanka Senyszyn z samej emerytury otrzymuje nawet 19 tysięcy złotych emerytury miesięcznie.

Śmiesznie niska emerytura Jerzego Połomskiego i Maryli Rodowicz

Tymczasem jak wynika z danych GUS, przeciętna emerytura w Polsce wynosi około 2500 zł netto miesięcznie. Są jednak osoby, które otrzymują nawet 1250 zł netto. Najgorzej pod tym kątem mają artyści, którzy niemal przez całe życie utrzymywali się z kontraktów i umów o dzieło.

Źródło: Super Express, DoRzeczy

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close