Business lifestyleHandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingPolskaŚwiat

Planszówka Wiedźmin zebrała ponad 10 milionów w 24 godziny

Wiedźmin: Stary Świat pobiło rekord

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii i niezwykłych miejsc, które czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Twórcy postanowili zebrać pieniądze niezbędne do stworzenia produkcji na Kickstarterze oraz na polskiej platformie zagramw.to. Gra ustanowiła nowy rekord polskiego crowdfundingu.

Na zagramw.to ustawiono cel na 100 tysięcy złotych, a na Kickstarterze – na 250 tysięcy euro. Pierwszy cel osiągnięto po upływie 13 minut, a zaledwie 6 minut później pękła także bariera ustalona w serwisie Kickstarter. To jednak nie wszystko. Po 4 godzinach i 40 minutach, w Polsce licznik przekroczył okrągły milion złotych. Tym samym planszówka Wiedźmin pobiła absolutny rekord polskiego crowdfungingu.

W ciągu pierwszej doby projekt zdecydowało się wesprzeć ponad 5 100 osób w Polsce i przeszło 20 tysięcy użytkowników Kickstartera. Łącznie w ciągu 24 godzin zebrano ponad 10 milionów złotych, a liczba ta nadal rośnie. W chwili pisania tekstu na zagramw.to zebrano już ponad 2,7 miliona złotych z potrzebnych 100 000 złotych, a na Kickstarterze… ponad 13 milionów złotych.

Hiszpańska poczta oskarżona o rasizm przez ,,znaczki równości”

Zbiórka nadal trwa

Zbiórka będzie trwała przez kolejne dwa tygodnie i można w niej zdobyć nagrody: jeden z dwóch egzemplarzy gry lub specjalną figurkę Eredina na koniu. Wersja Standard gry Wiedźmin: Stary Świat kosztuje 289 złotych, zaś wersja Deluxe, w której skład wchodzi 15 figurek potworów – 519 złotych.

Fot. Zagramw.to

Akcja planszówki będzie miała miejsce wiele lat przed narodzinami Geralta, a każdy z graczy wejdzie w szeregi jednej z wiedźmińskich szkół: Gryfa, Kota, Żmii, Niedźwiedzia czy Wilka, do której przypisane będą konkretne zdolności. W Wiedźminie: Starym Świecie znajdą się również karty umiejętności: magicznych znaków, ataków i uników. Celem gracza będzie podróżowanie przez różne krainy Kontynentu i zdobywanie doświadczenia w walce, by finalnie rywalizować z innymi o trofea.

Wiedźmin: Stary Świat to gra planszowa dla 2-5 graczy. Pomysłodawcą gry jest Łukasz Woźniak, który odpowiada za Valhallę oraz Tytanów. Nad grą wspólnie pracują Go on Board i CD Projekt RED. Premiera gry planowana jest na wiosnę przyszłego roku. Jeśli chcesz wesprzeć autorów, dorzuć się na zagramw.to lub na Kickstarterze.

Źródło: Gry Online

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close