Media

Założycielka Black Lives Matter wzywa do zniszczenia Izraela

Czy to początek końca kontrowersyjnej organizacji?

Patrisse Cullors, współzałożycielka radykalnie lewicowej organizacji Black Lives Matter wezwała do zniszczenia “imperialistycznego projektu”, jakim jest według niej Izrael. Kobieta porównała obecny los Palestyńczyków do apartheidu, który panował w RPA. Dlatego za wszelką cenę chce zwrócić uwagę na problem tego narodu.

Kobieta pojawiła się na konferencji “Globalizing Ferguson: Racialized Policing and International Resistance”, który został zorganizowany przez Harvard’s Human Rights Program. Liderka ruchu BLM stwierdziła w pewnej chwili, że:

Palestyna jest Południową Afryką naszego pokolenia, a jeśli nie wystąpimy odważnie i odważnie, aby zakończyć imperialistyczny projekt, który nazywa się Izraelem, jesteśmy skazani na zagładę.

 

Liderka Black Lives Matter wróciła ostatnio z Bliskiego Wschodu. Podczas podróży wspierała mniejszość palestyńską:

Nic nie przygotowałoby mnie do tego,  aby być świadkiem terroru, z którym codziennie spotykają się ci ludzie. Żyją z tym na co dzień i dlatego zdałam sobie sprawę, że musimy być solidarni z narodem palestyńskim.

Polscy piłkarze uklękną na Stadionie Wembley, aby uczcić Georga Floyda?

Black Lives Matter publikuje antysemickie treści i chce zniszczenia Izraela

Na głównym profilu BLM, Black Lives Matter Global Network Foundation, pojawiły się posty wspierający główny cel Hamasu: unicestwienie państwa żydowskiego. Na swojej oficjalnej stronie na Twitterze, grupa ogłosiła:

Black Lives Matter solidaryzuje się z Palestyńczykami. Jesteśmy ruchem zaangażowanym w zakończenie osadniczego kolonializmu we wszystkich jego formach i nadal będziemy opowiadać się za wyzwoleniem Palestyny. (zawsze tak było i zawsze tak będzie).

Patrisse Cullors przekonywała w Ebony Magazine, że “Izrael jest państwem terrorystycznym”:

To jest państwo apartheidu. Nie możemy temu zaprzeczyć, a jeśli temu zaprzeczamy, to jesteśmy częścią syjonistycznej przemocy. Istnieją dwa różne systemy tutaj, w okupowanej Palestynie. Dwa zupełnie różne systemy. Ludzie nie mogą podróżować do części własnego kraju. Ludzie mają zakaz wstępu do swojego kraju.

W następstwie swoich wypowiedzi potępiających Izrael kobieta musiała ustąpić ze stanowiska. Wskazano, że jest pod obserwacją służb, ponieważ według doniesień miała wydać pieniądze z fundacji na zakup co najmniej czterech mieszkań.

Źródło: Heritage

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close